Serial-krol-2020-canalplus
Fot. mat.prasowe
O tym się mówi

Dzisiaj premiera serialu Król w Canal+. Serial powstał na podstawie książki Szczepana Twardocha!

Obsada serialu zachwyca!

Agata Zych 6 listopada 2020 14:31
Serial-krol-2020-canalplus
Fot. mat.prasowe

„Król“ to osadzona w Warszawie w 1937 roku gangsterska opowieść o przemocy, żądzy władzy i dążeniu do jej utrzymania za wszelką cenę. Historia wzlotów i upadków mafii, która wzbudzała strach i posłuch w stolicy przed wybuchem II wojny światowej. Główny bohater, żydowski gangster-bokser Jakub Szapiro, zostaje wciągnięty w polityczny spisek i gangsterskie porachunki, które mogą przesądzić o losach państwa. Serial powstał w oparciu o powieść Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem. Za jego reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński. Scenariusz to wspólne dzieło Matuszyńskiego i Twardocha. W rolach głównych występują m.in. Michał Żurawski, Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc i Magdalena Boczarska.

W „Królu” udało się twórcom stworzyć rzeczywistość tak gęstą i wibrującą emocjami, że aż nie chce się jej po wszystkim opuścić. To triumf wyobraźni i uważności - recenzuje nowy serial Tomasz Raczek z Radia Nowy Świat.
 
Czysta, wyrafinowana forma, by opisać brudny, zły świat. Przedwojenna Warszawa bez retuszu - dodaje dziennikarka Grażyna Torbicka.

Serial-krol-2020-canalplus
Fot. mat.prasowe

Kim są twórcy serialu Król

Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają  Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji. Za zdjęcia odpowiada Kacper Fertacz, montaż - Przemysław Chruścielewski, a za dźwięk - Jarosław Bajdowski, Marcin Kasiński oraz Kacper Habisiak. Scenografię przygotował duet Grzegorz Piątkowski i Katarzyna Sikora, kostiumy - Emilia Czartoryska, a charakteryzacja to dzieło Poli Guźlińskiej. Muzykę do serialu skomponował Atanas Valkov. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie Canal+ jest Aurum Film - Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham. Po dwóch sezonach „Belfra” i serialach „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Nielegalni”, „Żmijowisko” oraz „Mały zgon” to kolejna oryginalna produkcja Canal+ kręcona w technologii 4K.

Serial-krol-2020-canalplus
Fot. mat.prasowe

Już dzisiaj 6 listopada 2020, premiera serialu Król

Premiera „Króla” planowana jest na piątek, 6 listopada 2020 roku o godz. 21.00. Tego dnia serial pojawi się w kanale Canal+ Premium oraz w nowej usłudze Canal+ „Telewizja przez internet”. Tuż po wyemitowaniu pierwszego odcinka „Króla” widzowie Canal+ zobaczą jeszcze dwie specjalne audycje dotyczące serialu. Na 22.10 zaplanowano emisję mini dokumentu „Król. Kulisy serialu: bijatyka”, który przedstawia kulisy kręcenia sceny bijatyki pomiędzy gangiem Jana Kuma Kaplicy, a ONR’owcami na ulicach Warszawy. Z kolei o 22.15 będzie można zobaczyć „Król: Pierwsza scena” - ekspercki materiał nagrany z reżyserem Janem P. Matuszyńskim, który opowiada i wyjaśnia widzom techniczne oraz artystyczne założenia sceny otwierającej serial - blisko 5 minutowego ujęcia mastershot. Warto zaplanować dzisiejszy wieczór z premierowym odcinkiem serialu Król. 
 

TAGI #serial

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.