Jakie premiery czekają nas w weekend?
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Co warto zobaczyć w grudniu w kinach?

Zobacz jakie premiery czekają nas w ten weekend!

Ida Marszałek 12 grudnia 2019 15:40
Jakie premiery czekają nas w weekend?
Fot. Materiały prasowe

Zbliżający się weekend nie obfituje w kinowe premiery, jednak wielbiciele kina, wciąż będą mieli w czym wybierać. Będzie też okazja, by połączyć weekendową rozrywkę z działaniem na szczytny cel! W sobotę zobaczymy w kinach dokument Artyści przeciw nienawiści, z którego dochody zostaną przekazane na organizację koncertu walczącego z nienawiścią w przestrzeni publicznej. Co jeszcze nas czeka w ten weekend?

Najciekawszą premierą tego piątku jest z pewnością Dwóch papieży w reżyserii Fernando Meirellesa. Film opowiada o spotkaniu dwóch osobistości Kościoła Katolickiego: Benedykta XVI, czyli Josepha Ratzingera z Jorge Mario Bergoglio, argentyńskim kardynałem, który wkrótce przejmie obowiązki kolegi i przyjmie imię Franciszka. Film ten wolny jest jednak od wielkich intryg politycznych. To raczej kameralny dialog między dwoma inteligentnymi ludźmi o skrajnie odmiennych poglądach, a co za tym idzie, różnych spojrzeniach na kwestię wiary i funkcjonowania Kościoła Katolickiego. Rzecz jasna, w roli papieży nie mógł wystąpić byle kto. Na ekranie zobaczymy Jonathana Pryce'a oraz Anthony'ego Hopkinsa. Dwóch znakomitych aktorów, dwie wielkie osobistości. W tym interesującym spotkaniu będziemy mogli uczestniczyć już jutro! Dla tych, którzy wolą obejrzeć film w domu, od 20 grudnia będzie on dostępny na Netflixie.

Jakie premiery czekają nas w weekend?
Fot. Materiały prasowe

W ten weekend czeka nas również premiera polskiego filmu Serce do walki Kacpera Anuszewskiego. To historia utalentowanego pięściarza, Piotrka, który nie może otrząsnąć się z traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Brat chłopaka potrzebuje pieniędzy na kosztowną operację, dlatego Piotrek decyduje się wziąć udział w nielegalnych walkach.

Jakie premiery czekają nas w weekend?
Fot. Materiały prasowe

14 grudnia w największych sieciach kin będzie można też obejrzeć film dokumentalny Artyści przeciw nienawiści, który ukaże kulisy powstawania zeszłorocznego koncertu  pod tym samym hasłem. Inicjatorką wydarzenia byłą Doda, która po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zdecydowała stanowczo przeciwstawić się hejtowi. Artystka przekonała do projektu ponad stu polskich wykonawców, którzy wystąpili na koncercie. Powstała również Fundacja "Artyści Przeciw Nienawiści", która ma za zadanie przeciwdziałać mowie nienawiści w przestrzeni publicznej.  14 grudnia to jedyny dzień, kiedy będzie można zobaczyć dokument, a dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na realizację następnego koncertu, który odbędzie się wiosną 2020 roku.

Na co do kina
Fot. Materiały prasowe

Oprócz tego w kinach wciąż jeszcze można zobaczyć komedię kryminalną Na noże, horror Lighthouse oraz dramat Słodziak, o których pisaliśmy w poprzednich tygodniach. Zachęcamy również do obejrzenia na dużym ekranie przebojów Netflixa: Irlandczyka oraz Historię małżeńską, które również są jeszcze dostępne w kinowej ofercie. 

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.