Jakie premiery czekają nas w weekend?
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Co warto zobaczyć w grudniu w kinach?

Zobacz jakie premiery czekają nas w ten weekend!

Ida Marszałek 12 grudnia 2019 15:40
Jakie premiery czekają nas w weekend?
Fot. Materiały prasowe

Zbliżający się weekend nie obfituje w kinowe premiery, jednak wielbiciele kina, wciąż będą mieli w czym wybierać. Będzie też okazja, by połączyć weekendową rozrywkę z działaniem na szczytny cel! W sobotę zobaczymy w kinach dokument Artyści przeciw nienawiści, z którego dochody zostaną przekazane na organizację koncertu walczącego z nienawiścią w przestrzeni publicznej. Co jeszcze nas czeka w ten weekend?

Najciekawszą premierą tego piątku jest z pewnością Dwóch papieży w reżyserii Fernando Meirellesa. Film opowiada o spotkaniu dwóch osobistości Kościoła Katolickiego: Benedykta XVI, czyli Josepha Ratzingera z Jorge Mario Bergoglio, argentyńskim kardynałem, który wkrótce przejmie obowiązki kolegi i przyjmie imię Franciszka. Film ten wolny jest jednak od wielkich intryg politycznych. To raczej kameralny dialog między dwoma inteligentnymi ludźmi o skrajnie odmiennych poglądach, a co za tym idzie, różnych spojrzeniach na kwestię wiary i funkcjonowania Kościoła Katolickiego. Rzecz jasna, w roli papieży nie mógł wystąpić byle kto. Na ekranie zobaczymy Jonathana Pryce'a oraz Anthony'ego Hopkinsa. Dwóch znakomitych aktorów, dwie wielkie osobistości. W tym interesującym spotkaniu będziemy mogli uczestniczyć już jutro! Dla tych, którzy wolą obejrzeć film w domu, od 20 grudnia będzie on dostępny na Netflixie.

Jakie premiery czekają nas w weekend?
Fot. Materiały prasowe

W ten weekend czeka nas również premiera polskiego filmu Serce do walki Kacpera Anuszewskiego. To historia utalentowanego pięściarza, Piotrka, który nie może otrząsnąć się z traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Brat chłopaka potrzebuje pieniędzy na kosztowną operację, dlatego Piotrek decyduje się wziąć udział w nielegalnych walkach.

Jakie premiery czekają nas w weekend?
Fot. Materiały prasowe

14 grudnia w największych sieciach kin będzie można też obejrzeć film dokumentalny Artyści przeciw nienawiści, który ukaże kulisy powstawania zeszłorocznego koncertu  pod tym samym hasłem. Inicjatorką wydarzenia byłą Doda, która po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zdecydowała stanowczo przeciwstawić się hejtowi. Artystka przekonała do projektu ponad stu polskich wykonawców, którzy wystąpili na koncercie. Powstała również Fundacja "Artyści Przeciw Nienawiści", która ma za zadanie przeciwdziałać mowie nienawiści w przestrzeni publicznej.  14 grudnia to jedyny dzień, kiedy będzie można zobaczyć dokument, a dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na realizację następnego koncertu, który odbędzie się wiosną 2020 roku.

Na co do kina
Fot. Materiały prasowe

Oprócz tego w kinach wciąż jeszcze można zobaczyć komedię kryminalną Na noże, horror Lighthouse oraz dramat Słodziak, o których pisaliśmy w poprzednich tygodniach. Zachęcamy również do obejrzenia na dużym ekranie przebojów Netflixa: Irlandczyka oraz Historię małżeńską, które również są jeszcze dostępne w kinowej ofercie. 

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.