Ramówka
Fot. Adobe Stock
PRZEWODNIK TELEWIZYJNY VIVY!

Dziś w telewizji Saga Zmierzch: Przed świtem – część 2. Przypominamy jak Kristen Stewart stała się ikoną buntu

Jakie jeszcze hity pojawią się wieczorem w TV?

Ida Marszałek 28 kwietnia 2020 14:57
Ramówka
Fot. Adobe Stock

Po dniu ciężkiej pracy, nieważne czy spędzonym w biurze domowym czy też poza nim, należy nam się  odpoczynek. Jedną ze sprawdzonych form relaksu jest obejrzenie ulubionego filmu lub też odcinka ukochanego serialu. Na szczęście popularne stacje telewizyjne, wychodząc na przeciw naszym oczekiwaniom, proponują na wieczorny seans same hity. Specjalnie dla Was przyglądamy program telewizyjny w poszukiwaniu najlepszych filmowych pozycji, a także przypominamy ciekawostki na temat wybranych produkcji oraz ich bohaterów. Sprawdź co dziś pojawi się w TV!

TVP2: "M jak miłość". Ciekawostki, bohaterowie

Dzisiaj w TVP2 czeka nas najnowszy odcinek ulubionego serialu obyczajowego Polaków - M jak miłość. Zostanie wyemitowany jak zwykle o 20:55. Historia rodziny Mostowiaków kończy w tym roku okrągłe 20 lat, cały czas ciesząc się ogromną oglądalnością. Przez te wszystkie lata obsada serialu ulegała częstym zmianom, jednak są bohaterowie, którzy towarzyszą nam od początków emisji. Taka postacią jest Kinga Zduńska, w którą od pierwszego odcinka serialu wciela się Katarzyna Cichopek. W 2000 roku, dla początkującej wówczas aktorki, była to dopiero druga rola, jednak okazała się tą przełomową w jej karierze. Dzięki niej Katarzyna Cichopek zyskała ogromny rozgłos i zdobyła sympatię polskich widzów. W trakcie wieloletniej emisji serialu przeszła też ogromną metamorfozę z niepozornej nastolatki zmieniając się w przebojową, elegancką kobietę. Zastrzykiem pewności siebie dla aktorki na pewno był również udział w drugiej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami, w którym zdobyła Kryształową Kulę, odkryła miłość do tańca, a także poznała swojego obecnego męża - Marcina Hakiela. Zobacz jak aktorka zmieniała się przez lata!

Przewodnik telewizyjny
Fot. Kadr z filmu "Kraina miodu"

TVP2: "Kraina miodu". Ciekawostki, bohaterowie

Perełką w dzisiejszych programie TVP2 z pewnością jest nominowany do tegorocznych Oscarów dokument - Kraina miodu. Film zostanie wyemitowany o 22:55. Czego możemy się spodziewać? Z pewnością intensywnych wrażeń wzrokowych. Historia 50-letniej Hatidze, mieszkanki macedońskiej wioski, jest bowiem opowiedziana za pomocą nasyconych kolorystycznie kadrów, złocistych jak sam miód. Drugim ważnym bohaterem filmu są podopieczne Hatidze - pszczoły. Kobieta jest ostatnią niezależną pszczelarką i bardzo dba, by swoją działalnością nie naruszać naturalnego ekosystemu. Część miodu zabiera dla siebie, jednak drugą połowę zawsze zostawia dla pszczół. Niech nie zrazi Was słowo "dokument", Krainę miodu ogląda się jak trzymający w napięciu film fabularny. Zwłaszcza od momentu, w którym do opustoszałej wioski wprowadza się nowa rodzina, która również chce zająć się pszczelarstwem. Przybysze z nowoczesnego świata pragną jednak wykorzystać możliwość pszczół do maksimum i zaczynają stanowić poważne zagrożenie.

TVN: "Saga Zmierzch: Przed świtem – część 2". Ciekawostki, bohaterowie

Gwiazdą kwietniowych wtorków w TVN zdecydowanie jest saga Zmierzch. Kolejne części kinowego hitu na podstawie bestsellerowych powieści Stephenie Meyer były co tydzień emitowane przez popularną stację telewizyjną. Dzisiaj o 22:30 zobaczymy już ostatnią odsłonę historii miłości śmiertelniczki Belli i wampira Edwarda. Do zagrania tych kultowych ról nieprzypadkowo wybrano dwie wschodzące gwiazdy młodego pokolenia aktorów: Roberta Pattinsona oraz Kristen Stewart. Dodatkowo, atmosferę wokół produkcji podkręcał burzliwy romans między artystami. Jednak kariera obojga utalentowanych aktorów potoczyła się w zupełnie innym kierunku niż przewidywano. Odtwórca roli Edwarda jeszcze w 2008 roku, kiedy premierę miała pierwsza część sagi, przyznał otwarcie, że nie cierpi granej przez siebie postaci. Jak się okazało, wielka sława zyskana w tak młodym wieku przytłoczyła aktora i znacząco wpłynęła na jego zdrowie psychiczne. Robert Pattinson przyznał w wywiadzie dla "The Telegraph", że większość sławnych osób, które poznał w swojej karierze borykała się z problemami psychicznymi i gdyby on sam nie miał wsparcia agentów i przyjaciół, mógłby postradać zmysły. Zobacz szczegóły wywiadu!

Gdy tylko kontrakt się skończył Robert Pattinson postanowił więc zerwać z wizerunkiem uwielbianego przez nastolatki wampira. Wybierał rolę w filmach ambitnych i niezależnych, jak Mapy gwiazd Davida Cronenberga czy Life Antona Corbijna. W zeszłym roku zachwycił widzów i krytyków swoją kreacją w filmie Lighthouse. A niedawno gruchnęła wieść, że aktor wcieli się w jedną z najbardziej kultowych postaci popkultury - Batmana - w najnowszej odsłonie zmagań superbohatera wyreżyserowanej przez Matta Reevesa.

Jest to dla Roberta Pattinsona nie lada wyróżnienie. W kolejne wersje słynnego superbohatera wcieliły się same legendy kina.  Obecność na tej liście jest zatem bardzo prestiżowa.

Przewodnik telewizyjny
Fot. Kadr z filmu "Saga Zmierzch: Przed świtem - część 2"

Kristen Stewart również postanowiła całkowicie odciąć się od roli, dzięki której zyskała tak wielką rozpoznawalność. Młoda aktorka czuła się sfrustrowana swoją wielką popularnością, ponieważ nie na tym jej tak naprawdę zależało. Po zakończeniu przygody ze Zmierzchem wielokrotnie dała popis swoich możliwości aktorskich. Mówiło się także, że została ulubienicą francuskiego niezależnego reżysera Oliviera Assayasa. Choć sama niedawno wyznała "Vanity Fair", że nie chce być uważana za buntowniczkę, Stewart z pewnością jest ikoną buntu młodego pokolenia. Rockowe stylizacje, odważne wypowiedzi i niekonwencjonalne zachowanie stały się znakami rozpoznawczymi młodej gwiazdy. Wystarczy zobaczyć w jakim stylu łamała zasady etykiety na festiwalu w Cannes w 2018 roku!

Zadziorny styl bycia z pewnością miał też spory wpływ na to jak potoczyła się kariera Kristen Stewart. W 2014 roku aktorka została twarzą luksusowej marki Chanel i muzą samego Karla Lagerfelda! A pod koniec zeszłego roku Stowarzyszenie Krytyków Filmowych w Hollywood wybrało ją aktorką dekady. Jak jednak na kontrowersyjną osobę przystało, nie obyło się bez ostrej krytyki skierowanej zarówno w stronę samej aktorki jak i decyzji stowarzyszenia. Zobacz szczegóły!

Polsat: "Metro strachu". Ciekawostki, bohaterowie

Polsat powinni włączyć dziś wieczorem wszyscy fani filmów sensacyjnych na miarę Domu z papieru. O 22:40 zobaczymy Metro strachu, trzymający w napięciu dreszczowiec w reżyserii Tony’ego Scotta. W filmie 4 przestępców obiera sobie za cel nietypowy obiekt - porywają pociąg metra. Żądają za niego 10 milionów dolarów, grożąc zabiciem zakładników. Jedyną osobą, która jest w stanie przeciwstawić sie przebiegłej szajce jest pracownik metra, znający podziemne tunele jak własną kieszeń.

Oprócz dużej dawki emocji możemy też liczyć na aktorstwo na wysokim poziomie. W filmie wystąpił Denzel Washington oraz John Turturro. A w przywódcę przestępczej grupy wcielił się sam John Travolta. Chociaż słynny aktor z pewnością kojarzy się z rolami gangsterów - w końcu jedna z jego najsłynniejszych ról to ta w filmie Quentina Tarantino, Pulp Fiction - to jego początki były zupełnie inne. Aktor zaczynał na Brodwayu, a jego pierwszym ważnym ekranowym występem była główna rola w Gorączce sobotniej nocy. Niedługo potem John Travolta zagrał w musicalu Grease, który na zawsze zapisał się w historii kina. Jak więc widać, aktor na początku swojej kariery najlepiej czuł się w filmach muzycznych, w których mógł popisać się swoim znakomitym głosem i umiejętnościami tanecznymi. Swoim niezwykłym talentem zdobył serca nie tylko fanów na całym świecie, ale również samej księżnej Diany! John Travolta miał okazję zatańczyć z "królową ludzkich serc" podczas uroczystego balu wydanego przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Regeana w 1985 roku. Ponoć sama księżna poprosiła go do tańca, przekazując wiadomość przez żonę prezydenta, Nancy Regean. Jak wspominał aktor: „To był jeden z tych najważniejszych momentów mojego życia, zatem i lat osiemdziesiątych”. Zobacz szczegóły tej niezwykłej historii!

Przewodnik telewizyjny
Fot. Kadr z filmu "Larry Crowne. Uśmiech losu"

TVN7: "Larry Crown. Uśmiech losu". Ciekawostki, bohaterowie

Na kanale TVN7  o 20:30 będziemy dziś mogli zarazić się sporą dawką optymizmu. A to za sprawą bohatera filmu Larry Crown. Uśmiech losu., w którego wcielił się Tom Hanks, a także zjawiskowej Julii Roberts, która wystąpiła u jego boku. Tytułowy Larry ma bardzo poukładane życie: długoletnią, stała pracę oraz żonę. Niespodziewanie traci wszystko to co do tej pory miało dla niego wartość i musi nauczyć się żyć na nowo. Postanawia wrócić na studia, rozwija nowe pasje, a przy okazji... poznaje również miłość swojego życia.

Choć nikt nie dawał sympatycznej komedii szans powodzenia, Tom Hanks i tak postanowił w nią zainwestować. Odtwórca głównej roli, odpowiedzialny również za scenariusz, razem z żoną wyłożyli na film 30 milionów dolarów.  Dlaczego zdecydowali się na tak radykalny krok? Ponieważ ich pozycja w Hollywood jest tak silna, że mogą pozwolić sobie na każde szaleństwo.

Tom Hanks to aktor niezwykle utalentowany, a przy tym niesłychanie skromny. Jest przykładem tego, że w Hollywood jest miejsce na normalne, szczęśliwe życie, z dala od blasku reflektorów. Od ponad 30 lat tworzy szczęśliwy związek małżeński z producentką filmową, Ritą Wilson. Mogli liczyć na swoją wzajemną pomoc od samego początku znajomości. Dzięki żonie aktor poradził sobie z ciężkim załamaniem nerwowym. Ona również mogła liczyć na jego wsparcie, gdy ciężko zachorowała. Dziś są jedną z najbardziej wpływowych par w Hollywood. Jak oboje zgodnie twierdzą: „Od początku wiedzieliśmy, że razem zdobędziemy wszystko”. Przypominamy wzruszającą historię ich miłości!

Niedawno parze udało się wspólnie pokonać kolejną chorobę. Aktor i producentka podczas pobytu w Australii zarazili się koronawirusem. Na szczęście, po dwóch tygodniach zmagań, małżonkowie poczuli się lepiej. 

Tom Hanks zajmuje specjalne miejsce w sercach polskich fanów z powodu szczególnej sympatii jaką darzy polskiego Fiata 126, tak zwanego "Malucha". Kultowe auto tak spodobało się aktorowi podczas pobytu w Budapeszcie, że gdziekolwiek na nie natrafił, robił sobie z nim zdjęcie i wrzucał je na Twittera. Polscy internauci, zachwyceni hobby słynnego aktora, postanowili zorganizować specjalną akcję "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" i sprezentować mu wymarzony samochód. Po długich poszukiwaniach wybrano idealne auto, a następnie przetransportowano je do USA. Przypominamy szczegóły tej zabawnej historii!

Którą z filmowych propozycji wybierzecie na dzisiejszy wieczór? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.