Zobacz, kto jest zdolny do największych poświęceń!

Sabina Zięba 13 września 2017 20:30

Choć zawód aktora sprawia wrażenie łatwego, przyjemnego i niewymagającego zbyt wiele wysiłku, nie zawsze taki jest. Nieraz najspektakularniejsze role i najbardziej nagradzane wymagały od artystów nie lada poświęceń. Nie chodzi wyłącznie o kosmetyczne metamorfozy, jak zgolenie włosów czy wykonanie tatuażu - aktorzy w naszej galerii poświęcili znacznie więcej. Musieli podporządkować swój styl życia i trzymać się radykalnych, drakońskich diet, by spełnić żądania twórców poszczególnych obrazów.

Polecamy też: Bołądź, Portman, Robbie... Piękne aktorki, które oszpeciły się dla roli!

W ostatnim czasie głośno jest o jeszcze niedawnym przystojniaku, jakim był Christian Bale. Odtwórca tytułowego „Batmana” teraz ekstremalnie przytył i przefarbował swoje brwi na biało, by wiarygodnie wcielić się w byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Dicka Cheney'a. Wszystko dla filmu biograficznego „Backseat”, do którego zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Dzieło ma opowiadać o wpływie Dicka na funkcjonowanie administracji prezydenta George'a W. Busha. Jednak nie jest to największa metamorfoza tego aktora - przed laty zasłynął zrzuceniem 28 kilogramów! Do jakiej roli? Przekonajcie się w naszej galerii i zobaczcie najbardziej szokujące metamorfozy!

1/5
Copyright @East News / Pinterest
1/5

Matthew McConaughey by wiarygodnie wcielić się w mężczyznę zakażonego wirusem HIV, do roli w dramacie „Witaj w klubie” musiał zrzucić 20 kilogramów. Wiadomo, że aktor zjadał wówczas kawałek kurczaka, dwa jajka, porcję warzyw i 141 gramów ryby oraz równocześnie ćwiczył spalając 1800 kalorii dziennie! Za tę spektakularną rolę artysta otrzymał w 2014 roku Oscara. Jednak najmilszą dla kobiecych oczu metamorfozę Matthew przeszedł do roli w „Magic Mike”. By zachwycać swym muskularnym ciałem spędzał całe dnie na siłowni.

Polecamy też: Oscary 2017: Meryl Streep ma najwięcej nominacji. A kto dostał najwięcej statuetek w historii?

2/5
Copyright @East News / Pinterest
2/5

Gdy Renee Zellweger otrzymała propozycję zagrania Bridget Jones, była szczupłą blondynką i miała 31 lat. By wcielić się w kultową bohaterkę musiała przytyć 10 kilogramów. Była wówczas na diecie 4000 kcal i w wywiadach wielokrotnie podkreślała jak źle się czuła, gdy wyczuwała na sobie spojrzenia innych ludzi. Wtedy z amerykańskiego rozmiaru 6, przeszła do 14! Po realizacji filmu wróciła do poprzedniej sylwetki, by do drugiej części ponownie przytyć. Do ostatniej części z zeszłego roku nie zgodziła się jednak na diametralną zmianę wagi.

Polecamy też: Bridget Jones kończy 47 lat! Tak zmieniła się Renée Zellweger, nazywana królową botoksu

3/5
Copyright @East News / Pinterest
3/5

Jeden z najpopularniejszych na świecie raperów, 50 Cent, spektakularnie zmienił się do filmu „Things Fall Apart” z 2011 roku. Zagrał wówczas Deona, świetnie zapowiadającego się futbolistę, który nagle zachorował na nowotwór. Schudł wtedy 25 kilogramów w 9 tygodni! Jego dieta składała się głównie z płynów.

Polecamy też: Marc Jacobs znów zaskakuje! Zobacz jego najnowszą hip-hopową kampanię

4/5
Copyright @Pinterest
4/5

Christian Bale największą metamorfozę przeszedł w 2004 roku, gdy stracił 28 kilogramów do roli w filmie „Mechanik”. Wcielił się wówczas w Trevora Reznika, który cierpi na chroniczną bezsenność i od roku nie przespał ani minuty. Wtedy przez 3 miesiące zjadał jabłko i puszkę tuńczyka dziennie, pił filiżankę czarnej kawy i brał suplementy w postaci witamin. Równocześnie ciężko trenował.

Po zakończeniu zdjęć miał tylko 6 miesięcy, by zachwycić widzów mięśniami w filmie „Batman - Początek”. Musiał w tym czasie odzyskać 50 kilogramów. Zrobił to głównie dzięki diecie opartej na chlebie i makaronie, a po trzech miesiącach również przez kurczaka, tuńczyka i gotowane warzywa. Ćwiczył trzy godziny dziennie.

Polecamy też: Gwiazdy pokazują torsy na Instagramie! Kto wygląda najlepiej podczas tegorocznych wakacji?

5/5
Copyright @Pinterest
5/5

Do roli w "Les Misérables: Nędznicy" Anne Hathaway w 2012 roku schudła 14 kilogramów. Za swoją rolę została nagrodzona Oscarem.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…