Ashton Kutcher, Michael Kutcher
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Poruszające wyznanie Ashtona Kutchera wstrząsnęło milionami internautów na całym świecie. Fani nie kryli wzruszenia

Olga Figaszewska 13 kwietnia 2017 14:45
Ashton Kutcher, Michael Kutcher
Fot. Getty Images

„Nasza Konstytucja kłamie. Nie stworzono nas równymi. Rodzimy się niewiarygodnie różni...”, mówił Ashton Kutcher w trakcie wzruszającego przemówienia. Aktor odebrał nagrodę  Robert D. Ray Pillar of Character, wręczaną przez Drake University z Des Moines. Ashton Kutcher kilka miesięcy temu dołączył do grona gwiazd, które otwarcie przeciwstawiały antyimigracyjnej polityce Trumpa. Jednym emocjonalnym wyznaniem, poruszył publiczność i miliony internautów na całym świecie.

Zobacz też: „Widziałem nagranie, na którym Amerykanin gwałcił dziecko w wieku mojej córki”. Ashton Kutcher walczy z seks-biznesem


Nieznany brat Ashtona Kutchera

O istnieniu Michaela Kutchera wiedzieli nieliczni. Brat bliźniak urodził się z porażeniem mózgowym. Ta sytuacja przewartościowała jego życie. „Urodziłem się razem z bratem bliźniakiem i od momentu, gdy pojawiłem się na tym świecie, musiałem go ciągle z kimś dzielić. Dzieliłem się swoimi urodzinami, każdą Gwiazdką. Dzieliłem z nim sypialnię, moje ubranie, wszystkim, co posiadałem. I nawet nie pomyślałem, że może być inaczej, ponieważ zawsze miałem przy sobie brata. Mój brat urodził się z porażeniem mózgowym, co nauczyło mnie, że miłość do innych ludzi nie jest wyborem, oraz że ludzie wcale nie rodzą się równi”, wyznał Ashton Kutcher.

Odwołując się do rodzinnej sytuacji, poruszył kwestię równości, zawartą w Konstytucji. Brat udowodnił mu, że ludzie są dla siebie równie w możliwości kochania się wzajemnie.

„Nasza Konstytucja kłamie. Nie stworzono nas równymi. Rodzimy się niewiarygodnie różni od siebie nawzajem, w naszych możliwościach, w tym, co możemy zrobić, jak myślimy i co widzimy”, dodał.

„Kiedy dorosłem, przez lata czułem się źle z tym, jak wielkie są nierówności między nami. On mnie też nauczył, że ma dary, których ja nigdy nie miałem. Tak wyjątkowe dary, że za każdym razem kiedy się nad nim litowałem, to tak naprawdę umniejszałem mu. On mnie tego nauczył i właśnie to mi przekazał”, zakończył przemówinie.

Polecamy też: Melania Trump wygrała proces o zniesławienie. Portal zapłaci jej milionowe odszkodowanie za nazwanie jej prostytutką

 Ashton Kutcher w obronie praw dzieci

Aktor kilka miesięcy temu zaapelował do amerykańskiego rządu o działania, które ograniczą handel ludźmi. Jak? Choćby otoczenie opieką osoby, które doświadczyły koszmaru i którym udało się uciec. Politycy mogliby zapewnić warunki, dzięki którym ofiary już nigdy nie wrócą do pełnego cierpienia i poniżenia świata.


„Prawo do szczęścia jest prawem każdego człowieka. Zapewniam was, że gdy dacie ludziom to prawo, otrzymacie w zamian szczęście dla samych siebie”, mówił Ashton Kutcher.

Kutcher jest bowiem nie tylko aktorem i producentem filmowym, ale też szefem i współzałożycielem firmy Thorn, która zajmuje się budową systemów informatycznych do walki z handlem ludźmi i przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci. Prywatnie jest ojcem 2-miesięcznego synka i 2-letniej córki.

Zobacz też: Najbardziej prestiżowa uczelnia świata nagrodziła Rihannę. Wiemy, za co

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?