Zobacz co wybrali nasi czytelnicy
Fot. Kadr z filmu "Dziennik Bridget Jones"
ZE ŚWIATA FILMU

7 filmów idealnych na Święta według naszych czytelników!

Zobacz nasze zestawienie!

Ida Marszałek 24 grudnia 2019 12:00
Zobacz co wybrali nasi czytelnicy
Fot. Kadr z filmu "Dziennik Bridget Jones"

Święta to czas, w którym wreszcie możemy pozwolić sobie na upragniony relaks. Kiedy już ugotujemy 200 pierogów, a sernik znajdzie się w piekarniku, możemy przeznaczyć chwilę, by pobyć z naszymi bliskimi. Jedną z najpopularniejszych form rozrywek jest wspólne oglądanie telewizji, do czego najczęściej zachęca  szaruga zewnątrz...

Najlepsze filmy na święta Bożego Narodzenia

W tym roku postanowiliśmy zapytać naszych czytelników, jakie filmy najchętniej wybierają, gdy nastaje bożonarodzeniowy  czas. Niektóre z odpowiedzi nas zaskoczyły, bo nie wszystkie wymienione tytuły były typowo świąteczne. Sprawdźcie co nasi czytelnicy uwielbiają oglądać w Święta!

„Dziennik Bridget Jones” reż. Sharon Maguire 

Zobacz co wybrali nasi czytelnicy
Fot. Kadr z filmu "Dziennik Bridget Jones"

Oparty na podstawie powieści Helen Fielding film, swoją popularnością zdecydowanie przewyższył książkowy pierwowzór. Historia wygadanej życiowej nieudaczniki, która ma słabość do wina i nieodpowiednich mężczyzn, a w lodówce trzyma jedynie stary ser, to idealna propozycja do obejrzenia przy kominku. Chociaż Boże Narodzenie nie jest tutaj tematem przewodnim, to nic nie wprowadzi nas w świąteczny nastrój tak jak brzydki sweter z reniferem Marka Darcy’ego. 

„Czekolada” reż. Lasse Hallström 

Zobacz co wybrali nasi czytelnicy
Fot. Kadr z filmu „Czekolada”

Cóż może być bardziej rozgrzewającego od filiżanki gorącej czekolady z chilli? Być może wrząca atmosfera w małym francuskim miasteczku, do którego przybywa Vianne (Juliette Binoche) wraz z córką, by tam – w samym środku Wielkiego Postu – otworzyć czekoladziarnię. Jeśli zawiedzie was intryga oraz widok misternych czekoladek, jest jeszcze bohater grany przez Johnny’ego Deppa, który z wdziękiem naprawia Vianne nie tylko drzwi, ale jej sposób postrzegania samej siebie. 

„Pretty Woman” reż. Garry Marshall 

Zobacz co wybrali nasi czytelnicy
Fot. Kadr z filmu „Pretty Woman”

Zachwycająca Julia Roberts, uroczy Richard Gere, historia Kopciuszka, wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa i te piękne stylizacje! W tym filmie zgadza się dosłownie wszystko, dlatego zyskał on status jednej z najbardziej uwielbianych komedii romantycznych w historii. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby odtwórcy głównych ról nie przekonali scenarzystów do zmiany zakończenia, które pierwotnie miało być bardzo mroczne! 

„Bezsenność w Seattle” reż. Nora Ephron 

Zobacz co wybrali nasi czytelnicy
Fot. Kadr z filmu „Bezsenność w Seattle”

Jeśli ktoś poza Julią Roberts zasługuje na miano królowej komedii romantycznych lat 90., to jest to na pewno Meg Ryan! A Bezsenność w Seattle jest z pewnością jednym z najpopularniejszych filmów w jej dorobku. Nie dziwi nas, że w Święta tak chętnie wracacie do historii wdowca (w tej roli cudowny Tom Hanks) i jego małego synka, który usilnie stara się znaleźć ojcu nową żonę. Pech chce, że chłopiec uparł się na jedną konkretną dziewczynę, która mieszka daleko od Seattle. Nostalgiczna opowieść o przeznaczeniu i podążaniu za głosem serca jest tym, co idealnie dopełnia kubek gorącego kakao.

"Listy do M." reż. Mitja Okorn 

Zobacz co wybrali nasi czytelnicy
Fot. Kadr z filmu "Listy do M."

Polska odpowiedź na kultową komedię To właśnie miłość, stała się nowym świątecznym hitem. I nic dziwnego! 10 zabawnych i wzruszających historii rozgrywających się zaraz przed Wigilią skruszy lód nawet w najbardziej zatwardziałych sercach. Doliczmy do tego plejadę polskich gwiazd i mamy plany na leniwe popołudnie.

"Dirty Dancing" reż. Emile Ardolino 

Zobacz co wybrali nasi czytelnicy
Fot. Kadr z filmu "Dirty Dancing"

W momencie powstania scenariusza tego przebojowego filmu, chyba nikt nie dawał mu szansy na realizację. Twórcom – mimo licznych problemów i niewyobrażalnie niskiego budżetu – udało się jednak dopiąć swego. To właśnie dzięki ich samozaparciu chemia pomiędzy Jennifer Grey i Patrickiem Swayze’m elektryzuje nas do dziś. Opowieść o podziale klasowym początku lat 60. rozgrywa się tu w tak gorącym rytmie, że może i my na chwilkę podniesiemy się z naszych wygodnych foteli. A kiedy będziemy umieszczać gości przy wigilijnym stole pamiętajmy: „Nikt nie sadza Baby w koncie!”

"Kiedy Harry poznał Sally" reż. Rob Reiner 

Zobacz co wybrali nasi czytelnicy
Fot. Kadr z filmu "Kiedy Harry poznał Sally"

Kolejna kultowa komedia z Meg Ryan! Tym razem gwiazda tworzy idealne trio z Billy’m Crystalem oraz Carrie Fisher. Kiedy Harry poznał Sally to historia miłości, która musi dojrzeć jak najlepsze wino. Jesteśmy świadkami procesu, na który składają się długie nocne rozmowy przez telefon, wspólnie fałszowanie znanych piosenek, rozstania, przypadkowe spotkania oraz wzajemne pocieszanie po kolejnym nieudanym związku. Siłą tego filmu zdecydowanie są dialogi, ale nie zapominajmy też o fantastycznej scenie udawanego orgazmu przy jedzeniu sałatki. Jeśli w te Święta potrzebujemy pocieszenia, ten film nam je zapewni!

Czy wśród tych propozycji jest Wasz świąteczny filmowy faworyt? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.