Patryk Vega
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Rosyjska mafia i problem dziecięcej pornografii. Patryk Vega wyreżyseruje sześć filmów!

Będzie kontrowersyjnie! Poznajcie szczegóły

Gabriela Czernecka 10 maja 2018 18:30
Patryk Vega
Fot. East News

Patryk Vega nie zwalnia tempa! Autor Botoksu i Pitbulla nie osiada na laurach i rusza z kolejnymi produkcjami. „Aktualnie pracuję nad sześcioma filmami”, powiedział w wywiadzie dla gazeta.pl. Wygląda na to, że już niebawem tłumy Polaków znów ruszą do kin. Na co tym razem? Zdradzamy, o czym będą najnowsze filmy Patryka Vegi!

Nowy film Patryka Vegi. O czym?

„Całe życie musiałem się borykać z szukaniem pieniędzy na filmy, a teraz dostaję tyle propozycji, że brakuje mi czasu, żeby je zrealizować. Aktualnie pracuję nad sześcioma filmami”, przyznał Vega w wywiadzie dla Angeliki Swobody dla gazeta.pl. Już od jakiegoś czasu wiadomo było o tym, że reżyser nie ma zamiaru osiąść na laurach, tylko już planuje kolejne produkcje. Jedni je uwielbiają, inni nienawidzą, ale on nie ma się czym martwić, bo każdy kolejny film odnosi spektakularny sukces. 

Jak trafia w gusta widzów? Przede wszystkim stawia na prawdę. „Kieruję się intuicją. Problem mojej konkurencji polega na tym, że zamiast pochylić się nad losem pana Zdzisława, wolą pier***ć  przy kieliszku prosecco o zamorskich wojażach. Nie chcą się spotkać ze zwykłym człowiekiem, dowiedzieć się, jak żyje. I historie, które pokazują, opowiadają o Polsce z perspektywy nocnej lampki, przy której siedzą”, mówi dla gazeta.pl.

Niebawem ukażą się kolejne jego produkcje. Jak wyjawił w rozmowie z Angeliką Swobodą: „Robię na przykład trylogię "Kobiet mafii", w czerwcu zaczynam zdjęcia do nowej produkcji dla Showmaxa, oprócz tego chcę zrobić kobiecego "Wilka z Wall Street", który ma mieć premierę jesienią przyszłego roku. Przygotowuję też film o kobietach w sądownictwie. W kinach ma być w 2020 roku”, czytamy. O czym? Co nieco udało się nam dowiedzieć!

Film Patryka Vegi: Small world 

„Właśnie napisałem scenariusz międzynarodowego filmu pt. Small world o handlu dziećmi, który dzieje się w Polsce, Rosji, Stanach i RPA. Jestem na etapie kompletowania obsady. Zależy mi, żeby pozyskać trzy zagraniczne gwiazdy, bo nazwisko Vega jest na świecie anonimowe. Będę w stanie sprzedać ten film wyłącznie dzięki znanym aktorom”, powiedział Vega dla gazeta.pl. 

Botoks uderzał w polską służbę zdrowia, Pitbull pokazywał kulisy mafijnej działalności, a Small World na celownik bierze handel dziećmi. Small World Vegi to historia 4-letniej dziewczynki z polskiej wsi, która była więziona do osiemnastego roku życia. Po uwolnieniu próbowała wrócić do normalności. Czy jej się to uda?

Jak czytamy w opisie filmu na stronie Grizzly Movie Investments: „Oparta na dwuletniej dokumentacji historia, rozgrywa się w Polsce, Rosji, Anglii i RPA. Small World jest filmem-krzykiem, będącym protestem przeciwko handlowi dziećmi na świecie”. Data premiery filmu Small World zaplanowana jest na ten rok! Vega długo gromadził materiał. Jak czytamy na stronie firmy, która finansowo wspiera filmy Vegi:

„Na potrzeby scenariusza filmu reżyser odbył dziesiątki godzin rozmów z pedofilami, handlarzami żywym towarem, przemytnikami, ofiarami handlu ludźmi, prostytutkami, policjantami z Interpolu oraz z pionów kryminalnych, z rodzicami, którym porwano dzieci, a także z psychiatrami, przedstawicielami organizacji walczących z handlem ludźmi i autorytetami ze świata nauki, biorącymi udział w międzynarodowym dyskursie, dotyczącym współczesnego niewolnictwa”.

Film Vegi: Wor w zakonie

Wor w zakonie (Wor od nazwy członka rosyjskiej mafii, który przestrzega wielu tradycyjnych reguł grupy przestępczej) to tytuł nowego filmu Vegi. O tej produkcji mówiono już od lat, promując ją hasłem „rosyjski Ojciec Chrzestny”. Premiera filmu zapowiadana jest na 2019 roku. Mówi się, że będzie to dwuczęściowy film fabularny oraz na jego bazie zostanie stworzony 12-odcinkowy serial Pomysł miał się narodzić na planie Pitbulla.

„Poznałem człowieka, którego historia to gotowy materiał na fabułę - skrzyżowanie "Pulp Fiction" z "Ojcem chrzestnym”. Wzięliśmy się z grupą scenarzystów do pisania. Zajęło nam to kilka miesięcy, ale w sumie można powiedzieć, że dostaliśmy ten scenariusz na tacy”, powiedział w jednym z wywiadów. W obsadzie mamy zobaczyć aktorów z czterech krajów: Ukrainy, Niemiec, Rosji i oczywiście Polski. 

„Mit rosyjskiej przestępczości, który fascynuje cały świat, sprawi, że "Wor w zakonie" będzie serialem z potencjałem międzynarodowym. Nasza opowieść nie stanie się szlakiem naznaczonym wyłącznie zbrodnią. Jej równie ważnymi bohaterami będą kobiety. Rafik miał 176 kochanek i jak sam o sobie mówi – przepieprzył własne życie, poszukując miłości. Ale to właśnie piękne kobiety i fascynujące romanse były głównym motorem w jego bandyckiej karierze. Nasza historia będzie nasycona potężną dawką czarnego humoru”, czytamy w opisie filmu.

Film Patryka Vegi: Okna bez zasłon

Okna bez zasłon to kolejna produkcja, którą reżyser zapowiedział w wywiadzie dla gazety.pl. To film o „starciu judaizmu, chrześcijaństwa i islamu z zamachem na papieża w tle. Zamierzam ewangelizować świat, ale w inteligentny sposób. Ludzie nie chcą być indoktrynowani, trzeba to robić podstępem. Jak w "Złym poruczniku”, zapowiada Vega.

Nad czym jeszcze pracuje Vega? Reżyser w wywiadach i materiałach prasowych zapowiada różne produkcje. W 2008 roku Gazeta Wyborcza pisała, że Vega przymierzał się do stworzenia komediowej wersji  Detektywa Monka, którego roboczy tytuł brzmiał Bernard X. Pisano także, że reżyser planuje serial katastroficzny o powodzi pod tytułem Nawiedzeni oraz film o seksie Samiec alfa. Jak na razie nic więcej o tych produkcjach nie wiadomo. Czy odniosą sukces na miarę Pitbulla i Botoksu? To się okaże.  

Patryk Vega, Katarzyna Słomińska
Fot. East News, VIVA!

Patryk Vega

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.