Poznaj najbardziej absurdalne historie ze świata filmu
Fot. Kadr z filmu "Pretty Woman"
ZE ŚWIATA FILMU

5 zaskakujących faktów ze świata filmu!

Poznaj absurdalne historie związane z showbiznesem!

Ida Marszałek 11 grudnia 2019 15:45
Poznaj najbardziej absurdalne historie ze świata filmu
Fot. Kadr z filmu "Pretty Woman"

Produkcja filmu jest skomplikowanym i złożonym procesem, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Twórcy muszą zmagać się z absurdalnymi sytuacjami na planie i poza nim. Nie wszystko da się kontrolować i wiele decyzji zostaje podjętych przypadkowo. Jednak w niektórych przypadkach producenci bardzo świadomie używają pewnych zabiegów, by zmylić kinowych widzów. Uchylamy więc rąbka tajemnicy i przedstawiamy 5 zaskakujących faktów z filmowego świata!  

Renée Zellweger incognito

Zobacz nasze zestawienie
Fot. Kadr z filmu "Dziennik Bridget Jones"

Renée Zellweger, aby dobrze przygotować się do roli Bridget Jones nie tylko przytyła 11 kilogramów, ale również zatrudniła się w brytyjskim wydawnictwie. Nikt z pracowników jej nie rozpoznał, pomimo że trzymała na biurku zdjęcie Jima Carreya, jej ówczesnego chłopaka.

Zabójcza broń Jacka Nicholsona

Zobacz nasze zestawienie
Fot. Kadr z filmu "Infiltracja"

Scena w Infiltracji, w której Jack Nicholson mierzy z broni do  Leonardo DiCaprio nie była udawana! Aktor grający Franka Costello stwierdził, że w ujęciu zdecydowanie brakuje napięcia i postanowił wycelować w kolegę prawdziwy, naładowany pistolet.

Mafijne wpływy

Poznaj ciekawostki filmowe
Fot. Kadr z filmu "Ojciec chrzestny"

Zastanawialiście się czemu w Ojcu Chrzestnym ani razu nie pada słowo „mafia”? Zadecydowała o tym prawdziwa mafia, która zabroniła twórcom filmu używać tego określenia!

Czarnoskóra Julia Roberts

Zobacz nasze zestawienie
Fot. Kadr z filmu "Notting Hill"

Film Harriet opowiadający o czarnoskórej aktywistce z czasów wojny secesyjnej miał swoją premierę w listopadzie tego roku, jednak pomysł, by go zrealizować powstał już w latach 90. Jeden z producentów wpadł na pomysł, by główną rolę zagrała… Julia Roberts. Kiedy zwrócono mu uwagę, że Harriet Tubman była czarnoskóra, podobno powiedział: „To było tak dawno temu. Nikt nie będzie tego wiedział". 

Bruce Lee szybszy od światła

Zobacz nasze zestawienie
Fot. Kadr z filmu "Wejście smoka"

Sceny walki z Brucem Lee musiały zostać komputerowo zwolnione. Czemu? Żeby widzowie byli w stanie dostrzec jego poszczególne ciosy. Słynny mistrz kina akcji okazał się za szybki dla ludzkiego oka! 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.