Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Ile Zimna wojna zarobiła na całym świecie?

Film Pawła Pawlikowskiego to sukces finansowy!

Weronika Kostyra 25 stycznia 2019 11:33
Zimna wojna, Joanna Kulig, Tomasz Kot
Fot. Materiały prasowe

O filmie Zimna Wojna jest głośno od wielu miesięcy. Od czasu festiwalu filmowego w Cannes nieprzerwanie święci triumfy. Po cały szeregu nominacji i ważnych w świecie filmowym nagród osiągnął kolejny sukces – nominację do Oscara w trzech kategoriach. Polska produkcja powalczy o statuetkę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, najlepszego reżysera i za najlepsze zdjęcia. Kto ostatecznie wygra walkę o Oscara okaże się już niedługo, 24 lutego. Zimną wojnę cenią jednak nie tylko krytycy, ale też widzowie na cały świecie. Przekłada się to na ogromny sukces kasowy. Zimna wojna zarobiła do tej pory aż 14 637 244 dolarów. Najwięcej w Polsce, Francji i Hiszpanii.

Sukces finansowy „Zimnej wojny”

Okazuje się, że Zimną wojnę obejrzało w Polsce ponad 940 tysięcy widzów. Teraz film jest już dostępny na nośnikach i online. To sprawiło, że film zarobił do tej pory w Polsce 4,87 milionów dolarów, podaje portal The Numbers.

Na drugim miejscu znalazła się Francja, gdzie odnotowano zysk 2,5 miliona dolarów. 1,5 miliona dolarów film zarobił w Hiszpanii, powyżej miliona w Holandii i we Włoszech. Wielu widzów obejrzało Zimną wojnę w krajach, gdzie mieszka wielu Polaków, czyli między innymi w Wielkiej Brytanii. Dużą popularnością cieszą się tam również inne polskie filmy. Niekwestionowany rekord minionych miesięcy należał jednak do filmu Kler Wojciecha Smarzowskiego. Kontrowersyjna produkcja tylko w Polsce zarobiła ponad 105 milionów złotych, czyli 28 milionów dolarów.

Film Pawła Pawlikowskiego nie cieszył się zainteresowaniem w Rosji (164 tysięcy dolarów), Argentynie (117 tysięcy) oraz Portugalii (54 tysięcy). Przed Zimną wojną wciąż jest jeszcze premiera w  Singapurze, Korei Południowej i na Węgrzech. 

Fot. mat. pras.

zdjęcie z filmu Zimna wojna. Joanna Kulig
Fot. Foto: Łukasz Bąk

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?