Serial Pralnia, Meryl Streep
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Meryl Streep i Antonio Banderas w nowym filmie Netflixa!

„Pralnia” dotyczy afery Panama Papers...

Weronika Kostyra 4 września 2019 09:50
Serial Pralnia, Meryl Streep
Fot. Materiały prasowe

Już niedługo swoją premierę będzie miał kolejny film platformy Netflix z gwiazdorską obsadą. Pralnia (ang. Laundromat) opowie o głośnej aferze Panama Papers. Wystąpią w nim Meryl Streep, Gary Oldman i Antonio Banderas.

O czym będzie film „Pralnia” Netflixa?

W 2016 roku ujawniono przekręty podatkowe znanych polityków, biznesmenów, urzędników i celebrytów. Sprytni prawnicy, korzystając z kruczków prawnych, pomagali im rejestrować swoje firmy w tzw. rajach podatkowych, aby uniknąć podatków. Dziennikarze dotarli do dowodów, które wyciekły z kancelarii w Panamie. Dokumenty opiewały na zawrotną sumę 11,5 milionów dolarów. Szczególną rolę przy wyciąganiu brudów na światło dzienne ma wdowa (Meryl Streep), która wpadła na ich trop. Jej bohaterka została oszukana i zaczyna zadawać niewygodne pytania… „Przestępstwa ujawnione w Panama Papers nie obyły się bez ofiar, powołując się na przykład Daphne Caruana Galizii, maltańskiej dziennikarki, która zgłębiała się w sprawę Panama Papers w celach badania korupcji, kiedy została zabita przez bombę samochodową w 2017 roku. The Laundromat to historia przykrego żartu z nas wszystkich. Niektórzy ludzie zginęli za to. Ten film jest chwilami zabawny, lecz przede wszystkim bardzo ważny”, powiedziała Meryl Streep.

Mimo że film będzie dostępny na platformie Netflix, trafi też do amerykańskich kin. Reżyserem filmu jest Steven Soderbergh. „Zdecydowaliśmy, że czarna komedia będzie miała najlepszą możliwą szansę pozostania w umyśle widzów, a także dała nam możliwość przedstawienia złożoności tego rodzaju działalności finansowej w formie żartu. W przeciwnym razie widzowie poczuliby się, jakby byli kształceni w tym temacie, co jest dalekie od filmowej rozrywki”, wyznał reżyser.

W doborowej obsadzie zobaczymy Meryl Streep, Antonio Banderasa, Gary’ego Oldmana, Sharon Stone, Davida Schwimmera (znanego z serialu Przyjaciele) i Alexa Pettyfera.

Pralnia pojawi się w serwisie streamingowym Netflix 18 października. Jesteście ciekawi? 

Serial Pralnia
Fot. Materiały prasowe

Serial Pralnia
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!