Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Film Boże ciało Jana Komasy na Festiwalu Filmowym w Wenecji

O czym opowiada?

Weronika Kostyra 24 lipca 2019 11:39
Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Nowy film Jana Komasy Boże ciało będzie miał swoją premierę podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, będzie trwał od 28 sierpnia do 7 września. Film zostanie pokazany jako jeden z dwunastu w ramach konkursu Giornate degli Autori, który zwraca uwagę na „wysokowartościowe kino, w którym pokazywana jest także dbałość o każdy szczegół – zwłaszcza innowację, oryginalność i niezależność”. Dzieło autora filmów takich jak Miasto 44 i Sala samobójców powalczy o nagrody Director’s Award, BNL People’s Choice Award oraz Europa Cinemas Label, która pomaga w międzynarodowej dystrybucji filmu.

O czym jest film „Boże ciało” Jana Komasy?

Film Boże ciało zostanie pokazany na festiwalu 2 wrześnie, a do polskich kin trafi 11 października. Weźmie też udział Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w konkursie głównym, gdzie będzie walczył o Złote Lwy.

Historia pokazana w filmie Boże ciało jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. 20-letni Daniel po wyjściu z zakładu poprawczego zamiast pracować w zakładzie stolarskim postanawia zostać księdzem. Zaprzyjaźnia się z miejscowym proboszczem i pod jego nieobecność zaczyna podszywać się pod duchownego. Z czasem coraz trudniej jest mu ukryć swój sekret. Film dotyka tematów tabu i skomplikowanych kwestii społecznych.

W rolę Daniela wciela się Bartosz Bieleń. W pozostałych rolach na ekranie zobaczymy także Tomasza Ziętka, Elizę Rycembel, Aleksandrę Konieczną, Barbarę Kurzaj, Łukasza Simlata, Zdzisława Wardejna i Leszka Lichotę. Autorem scenariusza jest Mateusz Pacewicz, a za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr. Muzykę do filmu skomponowali Evgueni i Sacha Galperine. 

Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Film Boże ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…