Film Czarownica, Angelina Jolie
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Angelina Jolie, Michelle Pfeiffer i Elle Fanning w baśniowym filmie Czarownica 2

W kinach od 18 października

Łukasz Kaliński 17 października 2019 21:30
Film Czarownica, Angelina Jolie
Fot. Materiały prasowe

Diabolina to postać, którą postrzegamy w określony sposób, a teraz wiemy o niej więcej. W filmie stawiamy pytanie: Czy jesteśmy wyłącznie dobrzy, czy wyłącznie źli? – zauważa Angelina Jolie, przybliżając wchodzący do kin 18 października film Czarownica 2. – Nikt nie mógłby zagrać Diaboliny poza Angeliną Jolie – chwali koleżankę z planu Elle Fanning.

„Czarownica 2”. Opis fabuły

Akcja filmu rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach Czarownicy Już wiemy co utwardziło serce słynnej negatywnej bohaterki Disneya i sprawiło, że rzuciła przekleństwo na maleńką księżniczkę Aurorę. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną (Angelina Jolie) i Aurorą (Elle Fanning), które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń. (opis dystrybutora)

O filmie „Czarownica 2”

– Już od pierwszego filmu główną cechą Aurory, choć była wtedy dużo młodsza, była dobroć – mówi o swojej postaci Elle Fanning. – Ma wielkie serce, wszystkich akceptuje i jest wyrozumiała wobec wszystkich. Ta cecha widoczna jest też w drugiej części filmu. Ale Aurora dorosła, ma własne obowiązki i uniezależnia się jako młoda kobieta. Z drugiej strony jest łagodna i odkrywa swoją kobiecość. Bardzo chcieliśmy to pokazać w drugiej części. Często widzimy w sequelach, że księżniczki ruszają do boju przebrane w zbroje, co ma być niby takie nieoczywiste. Twórcy uważają, że w ten sposób pokazują siłę kobiet. Stereotypowo narzuca się kobietom czym jest ich siła. A w Aurorze piękne jest to że właśnie chce mieć męża, dzieci, chce być łagodna, żyć na swój sposób z uśmiechem na twarzy. To jest siła. Dobro.

– Gram nową postać: Ingrith, królową Ulstead – zdradza Michelle Pfeiffer. – Jest to zaprzysięgła przeciwniczka Czarownicy. Została w przeszłości zraniona, a odpowiada za byt całego królestwa. Myślę, że w życiu mocno zawiodła się na mężczyznach. Walczy z wrogiem dysponującym nadnaturalnymi mocami. Ona ich nie ma. Musi zatem używać rozumu i być wyrachowana. Jest bardzo inteligentna i silna. Bardzo fajnie się ją grało.

Zwiastun filmu „Czarownica 2”

– Na początku pierwszej części Czarownica była bardzo ufna, dzika i wolna – przypomina wcielająca się w postać Diaboliny Angelina Jolie. – Została zdradzona przez ukochanego i skrzywdzona, kiedy obcięto jej skrzydła. To ją zmieniło w mroczną wróżkę. Przytrafia się to często, zwłaszcza kobietom. Wkraczają w świat z pewnym nastawieniem, a potem w wyniku przemocy lub innej krzywdy stają się zamknięte i niewrażliwe. Nie leży to w ich naturze, ale muszą się chronić. I tak, Czarownica by się chronić, zgodnie ze swoją naturą, przesadza w drugą stronę, czyli przestaje dbać o innych, nikomu nie ufa i pragnie tylko krwi. Dopiero dzięki kontaktowi z dzieckiem ponownie odkrywa miłość. A teraz to, co ją tak skrzywdziło chce odebrać jej ukochane dziecko i zabrać do świata, któremu nie ufa. Czarownica uznaje, że ono nie jest bezpieczne. Ona nie ufa własnej naturze i naturze ludzi. Myślę, że musi nauczyć się być w pełni tym, kim jest, aby pójść na przód i w pełni wykorzystać swój potencjał.

Czarownica 2 w kinach od 18 października. 

Plakat filmu Czarownica 2:

Angelina Jolie, Czarownica
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.