Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters
Z ŻYCIA GWIAZD

Jego programy kochały miliony. Po rozstaniu z Martyną Wojciechowską usunął się w cień. Co dzisiaj robi Przemysław Kossakowski?

Dzisiaj dziennikarz kończy 51 lat

Karol Sowa 14 kwietnia 2023 18:56
Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Jego życie nie było usłane różami. Ciężko pracował, aby się utrzymać. Później los się do niego uśmiechnął. Przemysława Kossakowskiego pokochały miliony Polaków. Kossakowski. Inicjacja czy Down the Road. Zespół w tasie zachwycały telewidzów. Wydawało się, że to dopiero początek jego kariery. Niestety po rozstaniu z Martyną Wojciechowską powoli zaczął usuwać się w cień. Co dzisiaj robi słynny dziennikarz? Niedawno przekazał wspaniałe wieści!

Przemysław Kossakowski: małżeństwo z Martyną Wojciechowską, kariera, pierwsza żona, życie prywatne

Przemysław Kossakowski to człowiek wielu talentów. Przed laty był nauczycielem czy malarzem. Co więcej, zarabiał na życie w holenderskiej chlewni, zbierał też ziemniaki we Francji. Na tym jednak nie koniec, ponieważ naprawiał samochody czy ścinał drzewa. Później los się do niego uśmiechnął. Otrzymał pracę w telewizji. Wtedy jego życie znacznie się zmieniło. Prowadził wówczas programy w telewizji TTV. Jego produkcje: Kossakowski. Szósty zmysł czy Down the Road. Zespół w tasie, Kossakowski. Być jak..., Kossakowski. Inicjacja skradły serca publiczności. 

Z czasem poznał Martynę Wojciechowską. Połączyły ich wspólne pasje. Uwielbiali między innymi podróże... Jednak ta miłość nie przetrwała próby czasu. Mimo że w 2020 roku stanęli na ślubnym kobiercu, postanowili się rozstać. W 2022 roku ich związek oficjalnie przeszedł do historii. Od tamtego czasu Przemysław Kossakowski powoli usuwał się w cień... „Po 3 latach związku i 3 miesiącach od ślubu, z dnia na dzień nastąpił koniec mojego małżeństwa. Ta nagła zmiana była dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo odpowiedzialność, zobowiązanie i dane słowo są i zawsze będą dla mnie wartościami nadrzędnymi. [...] Moja decyzja o ślubie była głęboko przemyślana i traktowałam ją bardzo poważnie", czytaliśmy na Instagramie ulubienicy widzów. 

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Mimo że w przeszłości Martyna Wojciechowska była w kilku związkach, to właśnie z Przemysławem Kossakowskim pierwszy raz powiedziała sakramentalne "tak". Nie każdy jednak wie, że dla podróżnika była to druga kobieta, z którą wziął ślub. Wiele lat temu oddał serce pewnej Anicie, o której niewiele wiemy.  „Wspomnienie o rozwodzie nadal wiąże się z dużymi emocjami. Jak sam mówi, stracił wtedy wszystko, żonę, dom i źródło dochodu. W trakcie pierwszego małżeństwa Przemek mieszkał w Częstochowie, a później wraz z żoną przenieśli się do małej miejscowości Popielewo", pisał Super Express w 2021 roku. 

„Udało nam się ustalić, że Anita Kossakowska była zaangażowana w pracę z dziećmi. Była opiekunką młodzieży w wiejskiej świetlicy, gdzie najmłodsi mogli korzystać z wielu atrakcji i rozwijać swoje talenty plastyczne", dodawała prasa. 

CZYTAJ TEŻ: Pierwszy mąż Katarzyny Pakosińskiej był artystą. Nie byli jednak sobie pisani

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Co dziś robi Przemysław Kossakowski? Obronił pracę dyplomową

Dzisiaj ulubieniec widzów unika medialnego zgiełku. Na jakiś czas postanowił usunąć się w cień. Poza podróżowaniem prowadzi ośrodek, który pomaga osobom z niepełnosprawnością. „Ostatniego dnia zeszłego roku kupiłem dom i kawałek ziemi. Dom jest zdecydowanie zbyt duży jak na moje potrzeby, ale taki też był zamiar. Stoi na wzgórzu, w cichej, spokojnej okolicy. Miła odmiana po dekadzie zgiełku. Już wkrótce w tym miejscu rozpocznie działalność "Arterytorium", bezpieczny dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Głównym celem tego miejsca będzie rozpowszechnianie działań artystycznych skoncentrowanych na relacjach terapeutycznych i rozwojowych. Arteterytorium to przestrzeń, w której każdy dostanie możliwość opowiedzenia o sobie uniwersalnym językiem sztuki. Arterytorium jest tworzone we współpracy ze specjalistami. Opiekę merytoryczną nad miejscem sprawuje Sztuka Niepowtarzalna. Pierwsze warsztaty już w przyszłym miesiącu, parapetówka wkrótce", przyznał w mediach społecznościowych.

I choć w telewizji próżno szukać nowych odcinków jego programów, to w mediach społecznościowych wciąż pozostaje aktywny. „Myślę że po dekadzie pracy w mediach, uczciwym będzie zastanowić się czy nadal mam coś ciekawego do powiedzenia i czy w ogóle nadal chcę to robić", wyjaśniał. Nie wiemy jednak, czy to tylko chwilowa przerwa.

Niedawno dziennikarz przekazał swoim fanom wspaniałe wieści. Przemysław Kossakowski obronił pracę dyplomową. „Przed chwilą obroniłem pracę końcową na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Tytuł pracy: Arteterapia w pracy z Osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi", napisał.

Dzisiaj podróżnik kończy 51 lat. Z tej okazji życzymy mu wszystkiego, co najlepsze. Mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy go w nowych projektach. 

CZYTAJ TEŻ: „Jest moją pierwszą i ostatnią żoną”. Roberta Górskiego i Monikę Sobień połączyła wielka miłość!

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?