Serial Bodyguard
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Bodyguard został okrzyknięty najlepszym brytyjskim serialem dekady!

Ostatni odcinek w dniu emisji w Wielkiej Brytanii obejrzało 11 milionów widzów

Weronika Kostyra 8 listopada 2018 17:15
Serial Bodyguard
Fot. Materiały prasowe

Brytyjski serial Bodyguard odniósł spektakularny sukces. Pobił rekordy oglądalności należące wcześniej do hitów, takich jak Downton Abbey czy Sherlock. Już po premierze pierwszego odcinka mówiono, że to nie tylko najlepszy serial roku, ale i całej dekady! Od kilku dni polscy widzowie mogą

O czym jest serial „Bodyguard”?

Serial Bodyguard został wyprodukowany przez telewizję BBC. To historia Davida Budda, weterana wojny w Afganistanie, który spędził na misji dziesięć lat i trudno odnaleźć mu się w londyńskiej rzeczywistości. Cierpi na zespół stresu pourazowego, co skrzętnie ukrywa przed otoczeniem. Pracuje jako funkcjonariusz Ochrony Osób Publicznych londyńskiej policji i zostaje przydzielony do ochrony ambitnej minister spraw wewnętrznych, Julii Montague. Różni ich wszystko. Pani polityk jest zwolenniczką wojny, z której David niedawno wrócił. Praca dla niej oznacza dla niego wewnętrzne rozdarcie i walkę z własnymi demonami. Oboje są osobami bardzo skomplikowanymi i mają swoje tajemnice…

W głównej roli popis swoich aktorskich umiejętności dał Richard Madden, którego znamu przede wszystkim dzięki roli Roba Starka z serialu Gra o tron.

Sześć trzymających w napięciu odcinków cieszy się ogromną popularnością. Ostatni odcinek sezonu zobaczyło w dniu emisji w Wielkiej Brytanii aż 11 milionów widzów. Nic dziwnego, że wszyscy liczą teraz na powstanie drugiego sezonu. 

Serial Bodyguard
Fot. Materiały prasowe

Serial Bodyguard
Fot. Materiały prasowe

TAGI #BBC #serial #Netflix

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?