Niesamowite przygody Skarpetek - Teatr Baj
Fot. Albert Roca Macià
ZE ŚWIATA TEATRU

Bestsellerowo w Teatrze Baj! Premiera „Niesamowitych przygód Skarpetek”

Ten spektakl jest wyjątkowy...

Konrad Szczęsny 30 grudnia 2021 17:46
Niesamowite przygody Skarpetek - Teatr Baj
Fot. Albert Roca Macià

Warszawski Teatr Baj, najstarszy teatr lalek w Polsce, zakończył rok głośną premierą spektaklu pt. „Niesamowite przygody Skarpetek”. Jest to nietuzinkowa, wyjątkowa i niezwykle barwna opowieść... Przedstawienie, którego adaptację przygotowała sama Justyna Bednarek, autorka bestsellerowej serii książek, wyreżyserował Robert Jarosz.

 

Niesamowite przygody Skarpetek w Teatrze Baj - relacja

 

Niesparowane skarpetki to jedna z tych zagadek codzienności, której nikt nie umie w pełni rozwiązać. Teatr Baj przychodzi z pomocą. Odnajduje winowajcę: dziurę pod pralką! To stamtąd Skarpetki wyruszają w świat. To tą drogą trafiają na statki, castingi do filmów, zostają detektywami, a nawet królewskimi doradcami. Nic dziwnego, że skoro mają takie możliwości, to wybierają pasjonujące przygody zamiast spędzania czasu w naszych ciasnych butach. Jeśli chociaż raz wykrzyknęliście: „Gdzie jest moja druga skarpetka?!” - ten spektakl jest absolutnie dla Was.

Jak powiedziała Justyna Bednarek na przedpremierowej konferencji prasowej, przeniesienie przygód tekstylnych bohaterek wszystkich czterech tomów (!) na deski sceniczne nie było łatwe, ale efekt końcowy oczarowuje.

Pierwsi widzowie zachwycają się kostiumami i rozwiązaniami scenograficznymi Anny Chadaj, efektowną muzyką Patryka Zakrockiego czy choreografią Marty Bury. Ogromną radość sprawia im rozpoznawanie ulubionych skarpetkowych bohaterów m.in. Bosmana oraz Czarnej czy Zielonej Skarpetki. Na uwagę zasługuje świetna gra aktorska – w obsadzie przedstawienia widzowie zobaczą: Elżbietę Bielińską, Martę Gryko-Sokołowską, Malwinę Kajetańczyk (gościnnie), Małgorzatę Suzuki, Andrzeja Bociana i Marcina Marcinowicza. Kto wcielił się w Pinkertona, a kto w Małą Be? Zobaczcie sami!

Spektakl można oglądać na warszawskiej Pradze, przy ul. Jagiellońskiej 28, w budynku zwanym też przez licznych Pałacem dla dzieci. Najbliższe terminy to: 4 - 14 stycznia 2022 oraz 19 – 29 marca 2022.

Niesamowite przygody Skarpetek - Teatr Baj
Fot. Albert Roca Macià

Niesamowite przygody Skarpetek - Teatr Baj
Fot. Albert Roca Macià

Niesamowite przygody Skarpetek - Teatr Baj
Fot. Albert Roca Macià

 

Sezon teatralny 2021/2022

 

W odnowionym Teatrze pojawiły się dodatkowe możliwości i atrakcje dla widzów. Oprócz nowoczesnej sceny, Galerii Lalek, przytulnej małej sceny z repertuarem dla najnajów, jest też pokój wyciszeń, oferta dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie spektakle są precyzyjne przemyślane i przystosowane do wrażliwości młodych odbiorców. Na przedstawienia mogą przychodzić już nawet dzieci w wieku kilku miesięcy, korzystając z oferty dla najmłodszych widzów – tak zwanych najnajów. Nad wszystkim czuwają nie tylko doświadczeni artyści i pedagodzy teatru, ale także – w przypadku sztuk dla najmłodszych odbiorców – psychopedagodzy kreatywności.

Teatr Baj nowy sezon teatralny rozpoczął w pięknym, wyremontowanym budynku. Na pierwszą w tym roku premierę wybrał spektakl pt. „Spaghetti”, przygotowaną wspólnie z duńskim Teatrem Batida, skierowaną dla dzieci od 3 roku życia. „To co jest dla mnie największą wartością tego spektaklu to możliwość zapoznania widzów z duńską estetyką oraz jego muzyczność - muzyka przychodzi od ludzi, przychodzi z radości, z potrzeby dzielenia się i jest ona w stanie pojawić się nawet podczas gotowania.” – podkreśliła Ewa Piotrowska, Dyrektor Teatru.

Mimo sytuacji pandemii w 2021 roku Teatr zagrał łącznie niemal 220 przedstawień. Dużym powodzeniem cieszyły się także lekcje teatralne, których odbyło się blisko 100. Galerię Lalek odwiedziło z kolei ponad 500 osób. W sumie z oferty Teatru skorzystało ponad 20 000 widzów. Jest to tym większy sukces i powód do radości, że był to kolejny rok obostrzeń pandemicznych i jednocześnie adaptowania starych spektakli na nową scenę oraz przypomnienia odbiorcom o powrocie do swojej siedziby.  

Adresy stron: WWW: teatrbaj.pl Facebook: facebook.com/TeatrBaj YouTube: youtube.com/c/TeatrBaj 

Niesamowite przygody Skarpetek - Teatr Baj
Fot. Albert Roca Macià

Niesamowite przygody Skarpetek - Teatr Baj
Fot. Albert Roca Macià

Niesamowite przygody Skarpetek - Teatr Baj
Fot. Albert Roca Macià

TAGI #Warszawa #teatr

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?