Aleja Zasłużonych, Teatr Polonia, materiały prasowe
Fot. Robert Jaworski
ZE ŚWIATA TEATRU

Aleja z gwiazdami: Teatr Polonia zaprasza na wyjątkowy spektakl!

W roli głównej Krystyna Janda. Poznaj szczegóły

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 27 października 2022 17:27
Aleja Zasłużonych, Teatr Polonia, materiały prasowe
Fot. Robert Jaworski

To nie lada gratka dla fanów teatru. „Aleja Zasłużonych” znakomitego poety i reportera Jarosława Mikołajewskiego uznana jest już za jeden z najlepszych polskich dramatów współczesnych. Właśnie wystawił go krakowski teatr Bagatela, ale swoją prapremierę miał on w Teatrze Polonia, a Notatnik Kulturalny tak o przedstawieniu pisał:

„Są spektakle, które powinno się obejrzeć i ten do takich należy. Jest współczesny, aktualny i bliski sprawom wszystkich ludzi. Zawiera wiele pytań i choć nie udziela na wszystko odpowiedzi, to jednak potrafi nimi zaskoczyć. W dodatku tekst jest świetny. I Ta Janda! Jakże ona potrafi zdumieć i zachwycić grą, znaleźć zawsze sposób by publiczność zaakceptowała graną przez nią bohaterkę. A grać cały spektakl kobietę w stanie podwyższonej irytacji, która bawi i za chwilę wzrusza tak, że sala wstrzymuje oddech – to jest mistrzostwo gry aktorskiej”.

Aleja Zasłużonych, Teatr Polonia, materiały prasowe
Fot. Robert Jaworski

Aleja Zasłużonych - wyjątkowy spektakl w Teatrze Polonia

Po wielu latach pracy twórczej, zanurzenia w świecie słów, idei, wzniosłych myśli, po latach życia w środowisku literackim, pisarka orientuje się, że kiedy umrze, jej mąż nie będzie miał za co jej pochować...

Opowieść o człowieku samym wobec siebie, wobec bliskich i obcych, wobec urzędnika, urzędniczki, matki, męża. Ale także opowieść o tych innych wobec poetki. Wszystko w ramach niezwykłej sytuacji-próby, którą bohaterka wymyśla ze skrajnej bezsilności i na którą sama siebie okrutnie wystawia.

Dramat jednego z najciekawszych współczesnych poetów Jarosława Mikołajewskiego pisany przewrotną, prześmiewczą rozpaczą lub – jak kto woli – rozpaczliwą ironią z niemałą porcją czułości, a nawet poezji. Życiowe rozliczenie artystki? A może rozliczenie każdego, kto przez całe życie kultywuje marzenia, a w finale musi się zderzyć z twardą egzystencją?

„Proszę – zaznacza Jarosław Mikołajewski – nie doszukiwać się w tej historii moich własnych doświadczeń. Pozlepiałem bohaterkę z różnych postaci, także z siebie, lecz – jak to się mówi – podobieństwo do świata rzeczywistego jest złudne”.

Krystynie Jandzie partneruje iście gwiazdorski zespół: Olgierd Łukaszewicz, Emilia Krakowska, Dorota Landowska i Grzegorz Warchoł. W tym roku spektakl będzie pokazywany jeszcze 16 i 17 listopada oraz 10 i 11 grudnia. Szczegóły na stronie Teatru Polonia 

Aleja Zasłużonych, Teatr Polonia, materiały prasowe
Fot. Robert Jaworski

Aleja Zasłużonych, Teatr Polonia, materiały prasowe
Fot. Robert Jaworski

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.