Film After
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

After to następca Pięćdziesięciu twarzy Greya i sagi Zmierzch

W kinach od 12 kwietnia

Łukasz Kaliński 8 kwietnia 2019 15:44
Film After
Fot. Materiały prasowe

Porównywany do Pięćdziesięciu twarzy Greya After to filmowa adaptacja bestsellerowej powieści autorstwa Anny Todd. Książki, którą przeczytało ponad półtora miliarda czytelników z ponad czterdziestu krajów. Opowieść o namiętności grzecznej Tessy i zbuntowanego Hardina w kinach od 12 kwietnia.

„After”. Opis fabuły

Pilna uczennica i oddana córka Tessa Young (Josephine Langford) zaczyna pierwszy rok college’u z wielkimi ambicjami. Doskonale wie, co chce osiągnąć, jaką drogą ma podążać i kim powinna się stać. To uporządkowane życie rozpadnie się jak domek z kart w chwili, gdy Tessa spotka tajemniczego Hardina Scotta (Hero Fiennes-Tiffin). W jego spojrzeniu kryje się mrok, jego ciało pokrywają tatuaże, a jego zachowanie pełne jest buntu. Hardin jest wszystkim, czego Tessa starała się unikać w dotychczasowym życiu, ale po jednym spotkaniu nad jeziorem stanie się wszystkim, czego Tessa będzie odtąd pragnąć. Chłopak otworzy przed grzeczną i do bólu przyzwoitą Tessą, świat uczuć, doznań i namiętności o jakie nigdy wcześniej, by siebie nie podejrzewała. Odtąd nic już nie będzie takie samo…szczególnie, że wkrótce na jaw wyjdzie tajemnica z przeszłości Hardina Scotta. (opis dystrybutora)

O filmie „After”

Podobnie do niedawnego hitu kinowego Marsjanin, również książka Anny Todd, na motywach której oparty jest film Jenny Gage, zadebiutowała w Internecie jako fan fiction. Publikowana w odcinkach spotkała się z dużym odzewem ze strony rosnącej liczby fanów. Szybko stała się najpopularniejszą publikowaną w rozdziałach opowieścią w historii platformy Wattpad, a w 2014 roku została wydana w wersji drukowanej.

Inspiracją do stworzenia postaci Hardina Scotta był dla autorki książki wokalista One Direction: Harry Styles. Początkowo historia snuta przez Todd nie miała tytułu, a na Wattpadzie funkcjonowała jako Fan fiction o Harrym Stylesie. Doczekała się grupy zagorzałych fanów zwanych Afternatorami. After stała się pierwszą z całej serii powieści. Na chwilę obecną jest ich już pięć: After. Płomień pod moją skórą, After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem, After. Ocal mnie, After. Bez siebie nie przetrwamy oraz Before. Chroń mnie przed tym czego pragnę.

Zwiastun filmu „After”

Nie dziwi fakt, że powieścią Todd zainteresowało się kino. – Byłem pod wielkim wrażeniem materiału wyjściowego, nie wierzyłem, że jeszcze nikt go nie przełożył na warunki filmowe. Pierwszy rok na studiach, pierwszy flirt, pierwsza miłość, pierwszy raz w łóżku, pierwsze złamane serce, a to wszystko opakowane w bardzo ciekawą historię, z którą będzie się w stanie utożsamić każdy, kto przeżywał takie pierwsze razy. Czyli wszyscy. Z biznesowego punktu widzenia rynek jest złakniony takich młodzieżowych produkcji, ponieważ od czasu Sagi Zmierzch nikt w zasadzie ich nie realizował. Zawsze były to jakieś kombinacje z innymi gatunkami lub po prostu filmy opowiadające o starszych bohaterach – zauważa jeden z producentów filmu Mark Canton.

– To nie jest przesłodzona opowiastka, lecz romans dwójki złamanych psychiczne osób, które wzajemnie się uleczają, uczą się ufać sobie i zewnętrznemu światu – wtóruje mu producentka Jennifer Gibgot. – Książka jest napisana bardzo emocjonalnym językiem i dosyć dobrze przedstawia proces zakochiwania się młodej dziewczyny pierwszy raz w życiu.

W rolę młodych kochanków wcielili się Hero Fiennes-Tiffin oraz Josephine Langford. Siostrzeniec brytyjskiego aktora Ralpha Fiennesea i siostra gwiazdy serialu Trzynaście powodów Katherine Langford przekonali producentów After swoją energią. – Hero miał w sobie coś, co sprawiało, że gdy zaczął czytać scenariusz, zadziałała jakaś magia – wspomina Gibgot. Obsadę uzupełniają doświadczeni Selma Blair, Jennifer Beals oraz Peter Gallagher.

After w kinach od 12 kwietnia. 

Plakat filmu After:

plakat filmu After
Fot. Monolith Films/materiały prasowe

zdjęcie z filmu After
Fot. Monolith Films/materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?