Jest już zwiastun brytyjskiego filmu o dywizjonie 303, w którym zagrał Marcin Dorociński! VIDEO

Źródło: materiały prasowe

„Hurricane: Squadron 303” przedstawia losy polskich lotników walczących w bitwie powietrznej o Anglię. Twórcy filmu pragną uświadomić Brytyjczykom i całemu światu ten nieznany wszystkim epizod II Wojny Światowej. W sierpniu 1940 roku polscy piloci wykazali się wielkim bohaterstwem i mieli decydujący wpływ na przebieg jednej z ważniejszych bitew. Producentom zależało, żeby film był wierny prawdziwym wydarzeniom, dlatego konsultowano się z ekspertami lotnictwa i żyjącymi pilotami Dywizjonu 303. Zdjęcia powstawały też częściowo w autentycznej dawnej bazie RAF-u, czyli Królewskich Sił Lotniczych.

 

Hurricane: Squadron 303: obsada

W brytyjskiej produkcji zobaczymy Marcina Dorocińskiego w roli dowódcy Dywizjonu 303 generała Witolda Urbanowicza, a także Iwana Rheona znanego polskiej publiczności z serialu „Gra o tron” jako Jana Zumbacha oraz Milo Gibsona (syna Mela Gibsona) jako Johna Kenta, pułkownika RAF-u. Reżyserem jest David Blair nagradzany statuetkami Emmy i BAFTA. Za reżyserię odpowiada mający na koncie nagrodę BAFTA i Emmy David Blair.

 

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Światło dzienne właśnie ujrzał pierwszy zwiastun. Wybierzecie się do kin?

 

Hurricane: Squadron 303, dywizjon 303, Marcin Dorociński
Fot. Facebook

 

Zobacz także: Rozenek, Lewandowska, Dorociński... Zobacz, jak gwiazdy wyglądały w dzieciństwie! Poznajesz?

Czy obejrzysz ten film?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE