Kultura

To podróż dokoła świata i wewnątrz nas - największy festiwal filmów dokumentalnych już w maju!

Piotr Wojtasik 21 kwietnia 2016 17:33

Afganka z Teheranu za pomocą swoich hiphopowych protest songów usiłuje uniknąć przymusowego zamążpójścia w filmie „Sonita”.  Tragedię w norweskiej podwodnej jaskini relacjonuje obraz „Nurkowanie w nieznane”. Reżyser filmu „Facebookistan” zastanawia się, gdzie trafiają nasze dane osobowe i dlaczego na tak długo. A „Szwedzka teoria miłości” ukazuje tragiczny paradoks tego kraju - gdzie o umieranie w samotności autor obwinia wolność, niezależność i równouprawnienie, czyli fundamentalne wartości Szwedów. Tych i innych równie interesujących filmów dokumentalnych nie zobaczycie nigdzie indziej. Dla nich warto poświęcić kilka majowych wieczorów i wybrać się na MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY. Będzie też polski akcent - film „Jarocin. Po co wolność” - o legendarnym festiwalu i jego wpływie na wolność jednostki.

 

 

Kiedy startuje festiwal filmów dokumentalnych MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY

 

W dniach 13-25 maja 2016 w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdyni oraz w 20 innych miastach w Polsce odbędzie się 13. edycja festiwalu filmowego MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY. Jest to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie, który w 2015 odwiedziło ponad 40 tysięcy widzów. Jest to jednocześnie jedyny festiwal w Europie, który na dużą skalę odbywa się równolegle w kilku miastach (w tym roku do Warszawy, Wrocławia i Bydgoszczy dołącza nowoczesne Gdyńskie Centrum Filmowe). Festiwal wprowadził modę na film dokumentalny w Polsce, wzbudzając szerokie zainteresowanie widzów i najważniejszych mediów opiniotwórczych.

 

Polecamy także: Nie chciałabym się z nikim porównywać”. Kinga Preis w roli głównej w głównej w naszym nastrojowym filmie.

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Jak wyglądają przygotowania do sesji?

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!