URODZINY GWIAZD

Minęło już sześć lat od śmierci Whitney Houston...

Oto najważniejsze fakty z życia wybitnej artystki

Sabina Zięba 11 lutego 2018 16:00

Whitney Houston bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek muzyki pop i R&B w historii. Według Księgi rekordów Guinnessa to najczęściej nagradzana artystka muzyczną w dziejach i równocześnie jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii.

Śmierć Whithey Houtson

W latach 80. XX wieku była pierwszą afroamerykańską artystką, która regularnie pojawiała się w stacji MTV, w czasach kiedy dominował rock „białych” ludzi. Mimo sukcesów zawodowych, nie miała szczęścia w miłości... Zmarła 11 lutego 2012 w Beverly Hills ok. 16:00 czasu pacyficznego w swoim pokoju w Beverly Hilton Hotel, w wieku 48 lat.

Mimo reanimacji, nie udało się jej uratować. Pierwotnie spekulowano, że przyczyną śmierci sławnej piosenkarki, było przedawkowanie leków przeciwdepresyjnych i alkoholu oraz narkotyków. 22 marca 2012 roku rzecznik biura koronera w Los Angeles Craig Harvey poinformował jednak ostatecznie, że Whitney Houston:

„zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, lecz ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci”. Oświadczył też, że testy toksykologiczne wykazały w ciele zmarłej ślady kokainy, marihuany, leku przeciwlękowego, środka zwiotczającego mięśnie i antyhistaminę.  

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami nowego numeru są: Paulina Krupińska, Kamila Szczawińska i Karolina Malinowska. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!