PREMIERA FILMOWA

„Mr. Gaga” tak ekscytującego dokumentu o tańcu jeszcze nie było! Zobacz!

Piotr Wojtasik 7 marca 2017 09:45

GAGA to język ruchu umożliwiający każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. „Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina wspomnianego języka ruchu – GAGA. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Co o filmie pisze zagraniczna prasa?

Elektryzujący... Fascynujący... Choreograficznie doskonały... Fantastyczne zdjęcia występów... Wyjątkowy. Najbardziej ekscytujący dokument o tańcu współczesnym od czasów „Piny” - pisze „Variety”. 

Jeśli nie wiecie o tańcu nic i w ogóle was on nie interesuje, i tak będziecie zaczarowani tym, co dzieje się na ekranie. Tancerze z grupy Batsheva ruszają się w sposób, w jaki nie podejrzewaliście, że ludzkie ciało jest w stanie - to z kolei recenzja „HEEB Magazine”. 

Cudowny film, doskonale zrobiony, fascynujący i, jak rzadko który, pozwalający zrozumieć, czym jest taniec i pasja - pisze w recenzji „Saloona”.

Polecamy też: Kochamy to! Muzykę, taniec, emocje, cały ten zgiełk. Oto najgłośniejsze musicale 

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!