VIVA! VIDEO

Księżna Camilla, nazywana kiedyś „złodziejką mężów”, kończy dzisiaj 70 lat. EKSKLUZYWNE VIDEO

Katarzyna Piątkowska 17 lipca 2017 15:30

Dzisiaj księżna Kornwalii jest jedną z najpopularniejszych osób z rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii. Ale zanim podbiła serca Brytyjczyków przeszła długą i trudną drogę. Nazywano ją „złodziejką mężów” i „pierwszą wiedźmą na Wyspach”.

Dlaczego?

Camilla Parker–Bowles stała się bohaterką najgłośniejszego skandalu obyczajowego w XX wieku, wdała się w romans z księciem Karolem, który byłe wtedy mężem Diany.  Księżna Diana w jednym z wywiadów dla BBC skomentowała:

„W małżeństwie było nas troje, więc było trochę tłoczno”,

a Brytyjczycy uznali Camillę winną rozpadu małżeństwa Diany i Karola.

Gdyby wtedy, gdy Camilla i Karol poznali się i zakochali się w sobie otrzymali zgodę na ślub wszystko zapewne potoczyłoby się inaczej. Niestety Królowa Matka, babcia Karola uznała, że Camilla nie jest godna, by wyjść za następcę tronu. Karol więc się oświadczył, ale nie jej, a młodziutkiej Dianie Spencer. Camilla wyszła za mąż za Andrew Parker–Bowles'a. Urodziła mu dwoje dzieci, ale cały czas pozostawała w zażyłych stosunkach z Karolem.

Dama w opałach

Brytyjczycy jej nienawidzili. Gdy miała nadzieję, że po śmierci Diany coś się w tej kwestii zmieni, myliła się.

„Przez rok nie mogłam wychodzić z domu. Przeczytałam wtedy najwięcej książek w życiu. Był to ogromnie przykry czas i nie życzę tego najgorszemu wrogowi. Nie przetrwałabym, gdyby nie rodzina”.
 

Jednak książę Karol postanowił, że tym razem nie odpuści i poślubi ukochaną kobietę niezależnie od tego, że jest rozwódką, i że królowa Elżbieta nie akceptuje jego wyboru.

„Tym razem kwestia tego małżeństwa nie podlega żadnej dyskusji”,

powiedział i ożenił się z Camillą. Królowa nie zezwoliła na huczne wesele, a jedynie na elegancki obiad, ale kochankom, którzy tyle lat czekali na ten dzień i tak zależało tylko na ślubie, a nie na królewskiej uroczystości z honorami.

Sympatyczna księżna

W końcu Camillla zyskała sympatię Brytyjczyków. Po pierwsze dlatego, że spotykając się z nimi zawsze ma czas na wysłuchanie ludzkich historii (często jej ochroniarze muszą ją poganiać). I choć nigdy Brytyjczycy nie pokochają jej tak jak Diany, Królowej Ludzkich Serc, Camilla już nie jest najbardziej znienawidzoną kobietą w Wielkiej Brytanii.

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!