URODZINY GWIAZD

Cindy Crawford, ikona mody lat 90., obchodzi 52. urodziny!

Mówi się, że to ona zdefiniowała pojęcie supermodelki.

Gabriela Czernecka 20 lutego 2018 16:00

Cindy Crawford, czyli ikona modelingu lat 90. Właścicielka idealnych wymiarów, bujnych włosów i najbardziej zmysłowego pieprzyka na świecie. Dziś świętuje urodziny. Wiek Cindy Crawford nie stanowi tajemnicy - modelka obchodzi 52. urodziny, ale w jej przypadku wiek to tylko liczby!

Ile lat ma Cindy Crawford: 52. urodziny modelki

Mówi się, że to ona zdefiniowała pojęcie supermodelki, ale wejście w świat mody ułatwiła jej poprzedniczka, Gia Carangi, do której Cindy Crawford była bardzo podobna. To sprawiło, że w pierwszych latach kariery często nazywano ją Baby Gia. Karierę zaczęła, mając zaledwie 19 lat, a już trzy lata później spotkał ją zaszczyt pozowania dla Playboya. Jej twarz zaczęła zdobić kolejne okładki.

Cindy Crawford na początku kariery nazywana była Baby Gia przez podobieństwo do modelki Gii Carangi

Według jednego z serwisów, który podsumował udział Cindy na okładkach kobiecych magazynów, w 1998 roku ich liczba okładek Crawford wynosiła ponad pięćset! Modelka wielokrotnie angażowała się w akcje charytatywne, a swoje zarobione pieniądze często oddaje na fundacje.

Dzieci Cindy Crawford

Prywatnie jest żoną byłego modela, Rande’ego Gerbera, z którym ma dwójkę dzieci, Presleya i Kaię. Dzieci Cindy Crawford poszły w ślady rodziców i stawiają pierwsze kroki w świecie modelingu. Dziś Cindy Crawford obchodzi 52. urodziny i choć ogłosiła koniec kariery, wciąż mamy okazję widywać ją w sesjach zdjęciowych. „Nie muszę sobie już nic udowadniać”, powiedziała w jednym z wywiadów.

Nic w tym jednak dziwnego, w końcu ma godne zastępstwo. Jej 17-letnia córka Kaia Gerber ma już na swoim koncie modowe sukcesy. Mając 10 lat wystąpiła w pierwszej kampanii reklamowej, a pięć lat później zagrała w filmie! jej kariera rozwinęła się w 2015 roku.

Wówczas zaczęła pojawiać się na okładkach takich magazynów, jak: Vogue czy Interview. W 2017 roku została nominowana do nagrody Modelki Roku! Zagwarantował jej to udział w pokazach mody m.in. Calvina Kleina, Burbery, Chanel czy Fendi. Czy ma szansę na karierę na miarę mamy?  

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!