URODZINY GWIAZD

Whitney Houston obchodziłaby dziś 55 urodziny...

Co wiemy o życiu tej wybitnej artystki?

Sabina Zięba 9 sierpnia 2018 18:01

Whitney Houston bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek muzyki pop i R&B w historii. Według Księgi rekordów Guinnessa to najczęściej nagradzana artystka muzyczną w dziejach i równocześnie jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii.

Urodzona 9 sierpnia 1963 roku wokalistka, w latach 80. XX wieku była pierwszą afroamerykańską artystką, która regularnie pojawiała się w stacji MTV, w czasach kiedy dominował rock „białych” ludzi. Mimo sukcesów zawodowych, nie miała szczęścia w miłości... Zmarła 11 lutego 2012 w Beverly Hills ok. 16:00 czasu pacyficznego w swoim pokoju w Beverly Hilton Hotel, w wieku zaledwie 48 lat.

Mimo reanimacji, nie udało się jej uratować. Pierwotnie spekulowano, że przyczyną śmierci sławnej piosenkarki, było przedawkowanie leków przeciwdepresyjnych i alkoholu oraz narkotyków. 22 marca 2012 roku rzecznik biura koronera w Los Angeles Craig Harvey poinformował jednak ostatecznie, że Whitney Houston: „Zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, lecz ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci”. Oświadczył też, że testy toksykologiczne wykazały w ciele zmarłej ślady kokainy, marihuany, leku przeciwlękowego, środka zwiotczającego mięśnie i antyhistaminę.  

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Pierwszy wywiad Agnieszki Radwańskiej po zakończeniu kariery! Andrzej Piaseczny szczerze o… seksie!