Ze świata filmu

Oto nowy Tarzan. "To przeciwieństwo klasycznej opowieści o oswajaniu bestii"

MA 10 grudnia 2015 14:11

Oto pierwsze oficjalne zdjęcia z filmu "Tarzan: Legenda". W tytułową rolę wciela się Alexander Skarsgard, a partneruje mu Margot Robbie jako ukochana Jane. - To niemal przeciwieństwo klasycznej opowieści o oswajaniu bestii. To historia człowieka, który warstwa po warstwie wraca do stanu bardziej zwierzęcego i pozwala tej stronie osobowości wyjść na zewnątrz - opowiada aktor

Mijają lata, od kiedy Tarzan opuścił afrykańską dżunglę. Zdążył już zaaklimatyzować się do życia w wiktoriańskim Londynie i żyje jako brytyjski dżentelmen John Clayton III, Lord Greystoke, u boku ukochanej Jane. W nowym "Tarzanie" tytułowy bohater dostaje zaproszenie do Konga, gdzie ma pełnić funkcję emisariusza rządu z misją handlową. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jest pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej grze targanego wolą zemsty, chciwego kapitana Leona Roma z Belgii. Okazuje się, że osoby stojące za zabójczym spiskiem nie mają pojęcia, co rozpęta się za ich sprawą.

- Od ponad stu lat w literaturze i kinematografii jest obecna kultowa, a zarazem tajemnicza postać Tarzana. Przygody człowieka rozdartego między dwoma światami bawiły i intrygowały zarówno młodszych, jak i starszych widzów, dlatego cieszymy się, że możemy przenieść tę postać na duży ekran dla kolejnego pokolenia - mówi Sue Kroll z wytwórni Warner Bros.

Alexander Skarsgard
Fot. Warner Bros

Alexander Skarsgard jako Tarzan

 

Jej kolega z firmy, Dan Fellman, dodaje: - Ten film, stanowiący idealne połączenie trzymającego w napięciu przygodowego kina akcji z wątkiem miłosnym w tle, z pewnością wzbudzi zainteresowanie szerokiej widowni.

Widowisko, którego budżet szacowany jest na 180 milionów dolarów, reżyseruje David Yates (seria "Harry Potter"). Obok Skarsgarda zobaczymy także Djimona Hounsou, Samuela L. Jacksona i Christopha Waltza. A o roli Margot Robbie reżyser tak mówi: - Jej Jane jest naprawdę silną, stanowczą, piękną, bardzo seksowną i nowoczesną kobietą, która ma do zaoferowania więcej niż tylko dbanie o swoją urodę."

Premierę filmu "Tarzan: Legenda" zaplanowano na 8 lipca 2016. Dziś zaprezentowano pierwszy zwiastun.

Margot Robbie i Alexander Skarsgard
Fot. Warner Bros

Margot Robbie i Alexander Skarsgard w filmie "Tarzan: Legenda"

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Jak wyglądają przygotowania do sesji?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!