Piotr Stasik i 21 osób spotkanych w nowojorskim metrze. 21 intymnych opowieści. EKSLUZYWNE VIDEO

Źródło: materiały prasowe/Docs Against Gravity

Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Piotr Stasik skierował kamerę na 21 przypadkowych osób wyłonionych z tłumu pasażerów. Jak wyglądają ich intymne relacje? Jakie są ich seksualne pragnienia? W filmie poznajemy 21 osobistych, pełnych emocji historii. – Czy to jest w ogóle dozwolone, żeby być znów tak szczęśliwym? – pyta dziewczyna, która w jednej ze scen całuje się z poznanym niedawno mężczyzną.

 

Zobacz też: Poznaj przejmującą historię reżyserów „Matrixa”. Kiedyś bracia, a dzisiaj siostry. EKSKLUZYWNE VIDEO

 

"21 x Nowy Jork" może być opowieścią o tobie.

 

Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych.

 

Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli... starczy nam odwagi.

 

Nominacja w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny do Europejskiej Nagrody Filmowej, specjalne wyróżnienie jury dla najlepszego reżysera w Konkursie Fiction/Non-Fiction 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

 

Film na ekranach polskich kin od 21 lipca.

 

Polecamy też: Elton John o znanym Polaku: „Jestem dumny, że mogę być jego przyjacielem” O kim mowa? VIDEO

 

Co wiemy o reżyserze Piotrze Stasiku?

 

Urodzony w 1976. Absolwent Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Kursu Dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Szef Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" zajmującego się animacją kultury w małych miejscowościach. "Po kolei" (7 min., 2005) to jego debiut dokumentalny. Zrealizował też nagradzane na festiwalach dokumenty: "7x Moskwa" (w ramach programu "Polska-Rosja. Nowe spojrzenie"), "Koniec lata", "Dziennik z podróży".

 

Polecamy też: Skąd wzięła się magia Stumilowego Lasu i Kubuś Puchatek? Zobacz zwiastun „Goodbye Christopher Robin”

Czy lubisz kino dokumentalne?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE