Ze świata urody

Lekarze opracowują szczepionkę na... trądzik!

To może być wybawienie dla tysięcy kobiet!

Marta Cieplak 29 lipca 2018 11:30
szczepionka na trądzik
Fot. adobe.stock.com

Naukowcy opracowują właśnie szczepionkę na trądzik! To świetna wiadomość, bo liczba osób zmagających się z tym problemem rośnie. I to nie tylko tym młodzieńczym, ale także wieku dorosłego. W Stanach Zjednoczonych trądzik ma nawet 50 mln osób! W Polsce oczywiście odpowiednio mniej, ale nadal schorzenie to dla wielu osób jest trudne do zaakceptowania i do leczenia. Dlatego badania nad szczepionką dają nadzieję!

Badania nad szczepionką na trądzik

Szczepionkę opracowuje zespół badawczy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Naukowcy wiedzą, że za tradzik odpowiedzialne są między innymi bakterie Propionibacterium acnes, obecne w naszym organizmie (są składnikiem flory fizjologicznej skóry), a dokładniej wytwarzane przez nie proteiny. Bakterii nie można się pozbyć, ale można spróbować uodpornić nas na proteiny właśnie. I nad tym pracują naukowcy z San Diego.

W tej chwili badania są już mocno zaawansowane i mówi się, że w ciągu dwóch lat będą przeprowadzone pierwsze badania na ludziach. Kiedy szczepionka trafi do sprzedaży, jeszcze nie wiadomo. Ale mamy nadzieję, że wszystko się uda i wkrótce wiele osób będzie mogło zapomnieć o trądziku raz na zawsze. 

Dzięki nowym odkryciom naukowców nie będziesz musiała ukrywać trądziku

Trądzik
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!