Sprawdź, gdzie odbyły się zjawiskowe śluby europejskich książąt

Alesandra Tylińska 16 kwietnia 2018 18:30

Marzy Ci się ślub jak z bajki? Szukasz inspiracji, jak zorganizować iście królewską uroczystość? Zobacz gdzie odbyły się śluby: księcia Luksemburga Felixa i jego wybranki Clarie Lademacher czy księcia Karola Filipa z Sofią Hellqvist. Królewskie śluby charakteryzują się przepychem, a miejsca w których te pary powiedziały sobie sakramentalne „tak” są magiczne i dosłownie zapierają dech w piersiach. Zobacz, zachwyć się i… zainspiruj. 

1/6
śluby królewskie
Copyright @east News
1/6

Nieziemsko przystojny szwedzki książę Karol Filip poślubił Sofię Hellqvist w przepięknej kaplicy królewskiej na Zamku Królewskim w Sztokholmie.

2/6
śluby królewskie
Copyright @east News
2/6

W latach pięćdziesiątych w katedrze świętego Mikołaja w Monako odbył się ślub amerykańskiej aktorki Grace Kelly i księcia Rainiera. Goście zostali zaproszeni następnie do sali tronowej Pałacu Książęcego.

3/6
śluby królewskie
Copyright @east News
3/6

Ślub księcia Alberta II i Charlene Wittstock odbył się w znajdującym się na skale, XVII - wiecznym Pałacu Książęcym w Monako.

4/6
śluby królewskie
Copyright @east News
4/6

Księżnej Kate i księcia Williama nie trzeba nikomu przedstawiać. Ceremonia ich zaślubin odbyła się oczywiście w… opactwie Westministerskim, następnie młoda para pojawiła się na balkonie pałacu Buckingham.  

5/6
śluby książęce
Copyright @east News
5/6

Sakramentalne „tak” powiedzieli sobie także książę Wilhelm i Stephanie de Lannoy. Jako miejsce zaślubin para książęca wybrała katedrę Najświętszej Maryi Panny w Luksemburgu.

6/6
sluby królewskie
Copyright @sluby królewskie
6/6

V Książę Luksemburga Felix poślubił swoją wybrankę, piękną Clarie Lademacher w gotyckim kościele z ołtarzem z XVII – wieku… Saint – Maximin – la – Sainte – Baume.   

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!