DESIGN

Zapomnij o skandynawskich wnętrzach. Teraz urządzamy mieszkania w stylu... Japandi!

To idealne połączenie zimnej północy i orientalnego wschodu

Gabriela Łaskowska 17 września 2018 16:32

Dekorowanie wnętrz w stylu skandynawskim jest już passé. W tym sezonie hitem jest styl japandi!

Japandi to hybryda stylu skandynawskiego i kultury Japonii. Co łączy zimną północ i orientalny wschód? Minimalizm. To on jest fundamentem tego stylu. Nie jest to natomiast jego podstawowa forma, jaką znamy. Został wzbogacony o wyrafinowanie, orientalny wdzięk i liczne nawiązania do natury.

Czym charakteryzuje się ten styl?

Wnętrza w klimacie Japandi mają pewne elementy wspólne z tymi skandynawskimi. Tak jak one charakteryzują się prostotą i funkcjonalnością. Zainspirowane japońską filozofią minimalizmu, wyróżniają się czystością i ciepłem. Są też przytulniejsze, ze względu na podłogi pokryte wykładzinami i dużą ilość szlachetnego drewna (głównie na ścianach!). Pomieszczenia, zaprojektowane w tym stylu, są idealną oazą spokoju. Minimalistyczna baza, wzbogacona o bambusowe maty, wiklinowe klosze i gliniane dodatki, tworzą wyjątkowy klimat.

Na  jakie dodatki warto postawić?

Meble są proste i niskie. Podstawowym materiałem jest wcześniej wspomniane drewno, z którego zrobione są ramy łóżek, stoły, ławy i ściany. Japandi uwielbia wszystko, co kojarzy się z przyrodą, dlatego mile widziane są również meble i dodatki z kamienia, gliny i lnu. To, co charakteryzuje świat natury, to brak symetrii i niedoskonałość formy. Jest to jedno z głównych założeń stylu, dlatego warto zaopatrzyć się w dodatki, które specjalnie zostały tak zaprojektowane, by były „niedoskonałe”. Nieregularna kamienna waza? Asymetryczna misa? Zdecydowanie tak!

Uzupełnieniem wnętrz jest duża ilość roślin, gałęzi i skór. Świetnie wprowadzają do niego naturę. Za to metalowe wykończenie mebli dodają wnętrzu nowoczesnego smaku. Wszystko koniecznie zachowane w kolorach drewna, kamienia i drzew.

Jak Wam się podoba ta nowa odsłona minimalistycznych wnętrz? My jesteśmy zachwyceni!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!