Viva.pl

1/3
Słodkie inspiracje żywymi roślinami!
Copyright @fot. Instagram/yahoostyleuk, sugarliciouscakery, kathleenista
1/3

Setki przepisów w internecie, tysiące postów na Instagramie! Pod hashtagiem #CactusCake kucharze-amatorzy umieszczają swoje małe dzieła. Torty (nie tylko urodzinowe) w kształcie kaktusa wyglądają naprawdę apetycznie!

Wypieki, imitujące żywe rośliny są w stu procentach jadalne i  mimo, że wyglądają na trudne w wykonaniu, wcale nie potrzebujesz wielu składników i wyjątkowych umiejętności.

Słodkości hand-made - jak to zrobić?

Twoją doniczką może być jasny, przełożony dowolnym kremem biszkopt, obłożony pokruszonym ciastem kakaowym lub czekoladowym. 

Samego kaktusa wykonasz z masy na bazie pianek marshmallow, które są bardzo plastyczne. Koniecznie dodaj do niej zielony barwnik spożywczy! Mniejsze dekoracje stworzysz z elastycznej mieszanki cukru pudru i żelatyny. Formuj je za pomocą dłoni, a do zdobień wykorzystaj cieniutki pędzelek.
Twoimi igłami będą dłuższe i krótsze wykałaczki. Prawda, że proste? :)

Rozwiązanie dla leniuchów

Zamiast tortu spróbujcie wykonać cupcakes! Foremka będzie doniczką, a górę możecie ozdobić kremem wyciskanym z rękawa cukierniczego i jadalnymi kwiatami. Wykałaczki zastąp kolorową posypką lub wiórkami kokosowymi.

W naszej galerii mamy dla was ciekawe inspiracje! Skusicie się?

Zobacz także: Oto najpiękniejsze desery świata!

2/3
Efektowne i pyszne #CactusCakes!
Copyright @fot. Instagram/xiemari, phdwhobakes
2/3

3/3
Łatwe i pyszne mini-kaktusy
Copyright @fot. Instagram/tgsbakery, white_subaki
3/3

Wideo

Jakie są plany Barbary Kurdej-Szatan i jej męża na romantyczne walentynki?

Polecamy

Top