Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące

Gabriela Łaskowska 23 lipca 2018 13:01

Każdy z nas na pewno był w kościele. I to nie raz. Wiemy doskonale, że budowle te są dosyć charakterystyczne i widać je z daleka. Zazwyczaj mają dwie wieże, widoczny krzyż i kolorowe witraże, przedstawiające świętych. Są jednak na świecie kościoły, które niczym nie przypominają tych tradycyjnych. Zebraliśmy te najciekawsze.  

1/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
1/7

Kościół Hallgrimskirkja w Reykjaviku wygląda bardzo imponująco. Jest czwartą najwyższą konstrukcją architektoniczną w Islandii. Mierzy 74,5 metra i budowano go aż 38 lat!

2/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
2/7

Dla niektórych Katedra w Brasilii kształtem przypomina wzniesione ku niebu ręce. Innym kojarzy się z koroną cierniową. Architekci, projektujący katedrę w Brasilii, postawili sobie za cel stworzenie czegoś niepowtarzalnego. Z pewnością się im to udało.

3/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
3/7

Temppeliaukio Kirkko w Helsinkach to inaczej kościół w skale. Projektanci budowli wysadzili w powietrze skałę, tworząc miejsce na ściany świątyni. Dziurę przykryto sufitem, wykonanym z 22 km miedzianej taśmy.

4/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
4/7

Świątynia Chene Chapelle we Francji jest chyba jedną z najbardziej zaskakujących budowli na świecie. Znajduje się bowiem… w dębie! Wybudowana między gałęziami drzewa, stała się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji miasta.

5/7
koscioly
Copyright @INHABITAT.COM
5/7

Śnieżny kościół w Niemczech, nazywany jest „Igloo Boga”. Jest w stanie pomieścić 200 osób i tak, naprawdę zrobiony jest ze śniegu!

6/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
6/7

Katedra Vegetable w Bergamo we Włoszech to prawdopodobnie jedno z najbardziej mistycznych miejsc, jakie widzieliście. Jego twórca, Giuliano Mauri, jest znany z tworzenia właśnie takich „naturalnych obiektów architektonicznych”.

7/7
koscioly
Copyright @ARCHITECTURELAB.NET
7/7

Ten niezwykły Przezroczysty Kościół w Belgii zrobiony jest ze stali i szkła. Jego wygląd zmienia się w zależności od tego gdzie się stoi i jak świeci słońce. Jest to zdecydowanie budynek warty zobaczenia!

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha