Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące

Gabriela Łaskowska 23 lipca 2018 13:01

Każdy z nas na pewno był w kościele. I to nie raz. Wiemy doskonale, że budowle te są dosyć charakterystyczne i widać je z daleka. Zazwyczaj mają dwie wieże, widoczny krzyż i kolorowe witraże, przedstawiające świętych. Są jednak na świecie kościoły, które niczym nie przypominają tych tradycyjnych. Zebraliśmy te najciekawsze.  

1/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
1/7

Kościół Hallgrimskirkja w Reykjaviku wygląda bardzo imponująco. Jest czwartą najwyższą konstrukcją architektoniczną w Islandii. Mierzy 74,5 metra i budowano go aż 38 lat!

2/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
2/7

Dla niektórych Katedra w Brasilii kształtem przypomina wzniesione ku niebu ręce. Innym kojarzy się z koroną cierniową. Architekci, projektujący katedrę w Brasilii, postawili sobie za cel stworzenie czegoś niepowtarzalnego. Z pewnością się im to udało.

3/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
3/7

Temppeliaukio Kirkko w Helsinkach to inaczej kościół w skale. Projektanci budowli wysadzili w powietrze skałę, tworząc miejsce na ściany świątyni. Dziurę przykryto sufitem, wykonanym z 22 km miedzianej taśmy.

4/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
4/7

Świątynia Chene Chapelle we Francji jest chyba jedną z najbardziej zaskakujących budowli na świecie. Znajduje się bowiem… w dębie! Wybudowana między gałęziami drzewa, stała się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji miasta.

5/7
koscioly
Copyright @INHABITAT.COM
5/7

Śnieżny kościół w Niemczech, nazywany jest „Igloo Boga”. Jest w stanie pomieścić 200 osób i tak, naprawdę zrobiony jest ze śniegu!

6/7
koscioly
Copyright @STOCK ADOBE
6/7

Katedra Vegetable w Bergamo we Włoszech to prawdopodobnie jedno z najbardziej mistycznych miejsc, jakie widzieliście. Jego twórca, Giuliano Mauri, jest znany z tworzenia właśnie takich „naturalnych obiektów architektonicznych”.

7/7
koscioly
Copyright @ARCHITECTURELAB.NET
7/7

Ten niezwykły Przezroczysty Kościół w Belgii zrobiony jest ze stali i szkła. Jego wygląd zmienia się w zależności od tego gdzie się stoi i jak świeci słońce. Jest to zdecydowanie budynek warty zobaczenia!

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!