Olga Figaszewska 12 lutego 2017 16:45
1/12
Disney
Copyright @Gregory Masouras/@greg_gr Instagram
1/12

Każdy z nas kocha bajki Disneya. Jednak, czy ktoś z nas zastanawiał się kiedyś — co by było, gdyby Królewna Śnieżka ubierała się u Coco Chanel, a Pocahontas królowała na okładce francuskiego Vogue’a? On to wie.

 

Polecamy też: Każdy z nas wychował się na jego bajkach. Walt Disney skończyłby 115 lat

 

Grecki fotograf i ilustrator udowadnia, że wszystko jest możliwe, a wyobraźnia nie ma ograniczeń. Wpadł na cudowny pomysł. Na swoim Instagramie publikuje przerobione zdjęcia okładek prestiżowych magazynów z gwiazdami Disneya w roli głównej. Jego zdjęcia już zdobywają Internet, a talent dostrzegli Beth Ditto i Marc Jacobs.

 

Polecamy też: Przyjaźni się z Kim Kardashian i sprząta u Donalda Trumpa. Zobacz szalone zdjęcia Belga!

 

Disney na okładkach — „Animacja w rzeczywistości”

Gregory Masouras, odkąd pamięta, wielbi gwiazdy Disneya. Produkcje Amerykańskiej Wytwórni Filmowej od zawsze rozpalały jego wyobraźnię, niezależnie od tego, czy była to jego ulubiona postać Myszka Mickey czy Kopciuszek.

 

W projekcie „Animacja w rzeczywistości” fotograf, łączy ze sobą postacie Disneya show-biznesu i mody. Jak nikt inny, potrafi wcielić kreskówkowych bohaterów do realnego świata. Dzięki temu Kopciuszek może wystąpić na najnowszych pokazach nowojorskiego Fashion Weeka, a Zła Królowa będzie twarzą najnowszej kolekcji Tommy’ego Hilfigera. Nic dziwnego, że te spektakularne demonstracje przykuwają naszą uwagę.  Gregory Masouras inspiruje się charakterem gwiazd, stylem ich ubioru. Jednak w swojej twórczości, kieruje się  przede wszystkim spontanicznością i poczuciem humoru.

 

Zobacz też: Jego montaże są hitem Instagrama. Zobacz w jakim otoczeniu Holender „umieścił” swojego syna

 

Uważa, ze postacie Disneya  to pierwsze prawdziwe gwiazdy. „Chciałbym móc pomagać, teraz już, dorosłej publiczności, aby mogli umieścić ich ulubionych niegdyś celebrytów we współczesnych sytuacjach i w ten sposób przypomnieć im ten trochę nostalgiczny czas w "utraconej erze niewinności", która, przy odrobinie wyobraźni, tak naprawdę nie przepadła. Musisz tylko spojrzeć na mojego Instagrama!” — opowiedział w wywiadzie dla W Magazine.

 

Projekt rozpoczął w 2014 roku po zakupie najnowszego smartphone’a. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od intrygującego ułożenia chmur nad Atenami. Obłoki ułożyły się w logo Batmana. To wtedy w jego głowie zrodził się pomysł.

 

Zobaczcie jak pamiętne postaci z bajek prezentują się w grafikach zdolnego artysty.

 

Zobacz też: Oto nowy członek rodziny Kardashianów! Nie zgadniecie, w jaki sposób dołączył do słynnego klanu

Więcej na Instagramie.

 

 

3/12
fotografia
Copyright @Gregory Masouras/@greg_gr Instagram
3/12

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami nowego numeru są: Paulina Krupińska, Kamila Szczawińska i Karolina Malinowska. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!