Xymena Borowiecka 24 listopada 2017 13:00
1/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
1/6

Ta tradycja sięga tysięcy lat. Choinkę znajdziemy prawie w każdym domu, gdzie obchodzi się święta Bożego Narodzenia. Zanim jednak pobiegniecie po nią na targ czy jarmark, zainspirujcie się tymi, które są uznane za najpiękniejsze na świecie. Zobaczcie nietypowe, największe i najdroższe drzewka z Nowego Jorku, Paryża czy Sydney. Przed wami nietypowa podróż dookoła świata!
 

POLECAMY: Planujesz święta poza domem? Oto 7 najciekawszych miejsc w Polsce i Europie, do których warto pojechać!


Krótka historia choinki

Tradycja choinek narodziła się w Alzacji, gdzie wstawiano drzewka i ubierano je ozdobami z papieru i jabłkami (nawiązanie do rajskiego drzewa). Jako ozdoba bożonarodzeniowa, zaistniała w XVI wieku. Początkowo, choinki pojawiały się w domach arystokratów, którzy więcej podróżowali, a co za tym idzie  - propagowali poznane poza granicami swoich krajów zwyczaje. Jednak dopiero w XIX wieku, popularny dziś symbol Bożego Narodzenia, został rozpowszechniony w Anglii i Francji, a później w krajach Europy Południowej. Do Polski przenieśli ją niemieccy protestanci na przełomie XVIII i XIX wieku. Obecnie, w wielu kulturach drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia i odradzania się, trwania i płodności.
 


Choinki, goszczą nie tylko w domach, ale również na głównych placach miast, w galeriach handlowych czy muzeach. Przez lata, zmieniły się ich dekoracje oraz oświetlenie.


W galerii, znajdziecie najpiękniejsze choinki w tym roku. Sprawdźcie koniecznie, gdzie pojechać by je zobaczyć! 
 

Zobacz także: Zobacz, jak seniorka roku Kardashianów udekorowała dom na święta. Te wnętrza robią wrażenie!

2/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
2/6

Najbardziej znana choinka świata - Rockefeller Center, Nowy Jork


Oświetlona przez 45 tysięcy lampek, znajduje się oczywiście w Nowym Jorku, przed Rockefeller Center. Tradycja głosi, że drzewko wybierane jest tuż po święcie Dziękczynienia, a jego uroczyste rozświetlenie odbywa się w pierwszym tygodniu grudnia. Ceremonię włączenia lampek transmituje się telewizji. W wydarzeniu bierze udział sam burmistrz Nowego Jorku.  Co ciekawe, wyjątkowa choinka nie ma na sobie ani bombek ani łańcuchów, tuż pod nią znajduje się ogromne lodowisko. Jej szczyt przyozdabia 250-kilogramowa gwiazda z kryształów Swarovskiego.


Zobacz także: Wiedeń, Monachium czy... Wrocław? Oto najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie!

3/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
3/6

Paryska choinka w Lafayette 

Największa choinka w Paryżu, znajduje się zawsze w Galerii Lafayette. Co roku o jej wygląd dba inna firma. Tegoroczne drzewko jest naprawdę spektakularne. Zostało otoczone tysiącami balonów i gigantycznymi cukierkami, wykonanymi z folii. 


Choinka została wystawiona już 9 listopada. Z galerii zniknie dopiero w drugiej połowie stycznia. 
 

Zobacz także: Uniwersalny prezent dla każdej kobiety? Zestaw kosmetyków! Podpowiadamy, które warto kupić!

4/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
4/6

Choinka na dworcu w Zurychu - niezwykłe dzieło Swarovskiego


Co roku, na głównej stacji kolejowej w Zurychu, odbywa się jeden z największych europejskich jarmarków świątecznych. Znajduje się tutaj ponad 50-metrowa choinka, ozdobiona tysiącami kryształków Swarovskiego. Niezwykłe drzewko, ustawione jest w sercu hali, a pod nim znajdują się przepiękne, misternie wykonane figurki - m.in. łabędzie i baletnice. 


Choinka błyszczy kolorami tęczy, gdy światło odbija się w kryształach.


Zobacz także: Wybraliśmy 10 najlepszych prezentów świątecznych dla najmłodszych fashionistek!

5/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
5/6

Sydney - święta w operze
 

Co roku, w głównym hallu opery w Sydney staje ogromna, żywa choinka, darowana przez tamtejszy Związek Leśnictwa. Wystawiona zostaje na początku listopada, a na jej szczycie znajduje się gigantyczna gwiazda. Tysiące światełek i białe ozdoby, idealnie pasują do czerwonych wnętrz.
 

POLECAMY: Szukasz pomysłu na świąteczne wypieki? Oto świąteczne kulki mocy Ani Lewandowskiej i inne ciekawe inspiracje gwiazd!

6/6
Najpiękniejsze choinki na świecie 2017!
Copyright @Instagram
6/6

Choinka-instalacja na Piazza Castello w Turynie


Włosi, w tym roku postawili na nowoczesną odsłonę świątecznego drzewka. Na zabytkowym placu Piazza Castello w Turynie stanęła choinka, która swoim kształtem przypomina artystyczną instalację. Składa się z kilkuset tysięcy światełek, które tworzą niezwykłe ornamenty.


Polecamy: 16 książek o kuchni i gotowaniu, które warto podarować na gwiazdkowy prezent!

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą nowego numeru jest Weronika Rosati. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!