Teraz możesz w nich zjeść, a nawet spędzić wakacje!

Gabriela Łaskowska 26 lipca 2018 16:30

Projektanci mody mają zazwyczaj jednocześnie świetne wyczucie jeśli chodzi o architekturę i wnętrza. Na pewno nie raz widzieliście zdjęcia wspaniałych posiadłości kreatorów mody, z reguły w stylu belle epoque, bogato zdobionych i wspaniale urządzonych. Niestety większość z nich możemy podziwiać jedynie na zdjęciach. Znajdą się jednak też takie, które otwarte są dla odwiedzających. Czasem pozostały w nienaruszonej formie od śmierci projektanta, a innym razem ktoś wykorzystując potencjał danej posiadłości, postanowił stworzyć w nim hotel czy restaurację. Nieważne co obecnie znajduje się w tych miejscach. Pewne jest to, że każde z nich jest niezwykle piękne i wyjątkowe.  

1/5
apartamenty projektantow
Copyright @THESPACES.COM
1/5

Willa Oasis w Marrakeszu najbardziej zachwyca odważną kolorystyką i bogactwem roślinności, które ją otacza. Yves Saint Laurent kupił willę w 1980 roku i mieszkał w niej ze swoim partnerem do końca swojego życia. Obecnie jest to miejsce otwarte dla zwiedzających.

2/5
apartamenty projektantow
Copyright @THESPACES.COM
2/5

Il Borro w Toskanii od 1993 należała do rodziny Salvatore Ferragamo. Nowi właściciele dali tej upadającej posiadłości drugie życie. Obecnie znajduje się tam hotel, restauracja i SPA.

3/5
apartamenty projektantow
Copyright @THESPACES.COM
3/5

Maroko było ogromną inspiracją dla Pierre`a Balmain, dlatego jego posiadłość w Marrakeszu jest pełna kolorowych mozaik i innych tradycyjnych zdobień. Obecnie znajduje się tu marokańska restauracja.

4/5
apartamenty projektantow
Copyright @THESPACES.COM
4/5

Zachwycająca, bogato zdobiona posiadłość była domem Gianniego Versace przez ostatnich 5 lat jego życia. Dziś możemy odwiedzić to miejsce, a nawet spędzić w nim noc, ponieważ została ona przerobiony na hotel.

5/5
apartamenty projektantow
Copyright @THESPACES.COM
5/5

Coco Chanel, mimo że posiadała mieszkanie nad swoim butikiem przy Rue Cambon 31, to hotel Ritz traktowała jako drugi dom. Miała tam swój apartament, który teraz jest dostępny dla gości hotelowych za szokującą sumę - 18,000 euro za noc!

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!