Marta Roszewska 28 sierpnia 2017 19:00
1/6
Sypialnie marzeń.
Copyright @Pinterest, instagram @jetlux
1/6

Urządzanie mieszkania wymaga sporego zaangażowania i zmysłu dekoratorskiego. W szczególności wtedy, gdy decydujemy się na samodzielne dekorowanie. Sypialnia to miejsce, w którym powinien panować spokój i harmonia, gdyż to właśnie tam pozbywamy się stresów po całym dniu. Znalezienie własnego stylu to kwestia indywidualna, w której doradzać nie będziemy. Mamy jednak kilka sprawdzonych porad, które sprawią, że sypialnia stanie przytulnym miejscem, do którego chcemy wracać każdego dnia.

Sentymentalne akcesoria i muzyka

Wspominanie miłych wydarzeń z przeszłości zawsze poprawia nam nastrój. Warto pomyśleć o przedmiotach związanych z takimi wspomnieniami i otoczyć się nimi w swojej sypialni. Mogą to być zdjęcia, pamiątki z wakacji, figurki lub ulubione książki - cokolwiek poprawia nam humor. Może to brzmi zabawnie, ale do wyciszenia często przydaje nam się... muzyka. Relaksacyjne melodie lub dźwięki natury potrafią zdziałać cuda, gdy mamy problemy ze snem lub ukojeniem nerwów. Dlatego warto zastanowić się nad nagłośnieniem w pobliżu łóżka.

Zobacz także: Dine in the Dark, czyli jedzenie w ciemności!

2/6
Sypialnia marzeń, zasłony
Copyright @Pinterest
2/6

Zasłony

Lub ewentualnie baldachim. Sprawią, że przestrzeń wokół łóżka stanie się bardziej prywatna. By wpuścić nieco więcej światła, można postawić na koronkowe lub prześwitujące materiały.

3/6
Sypialnia marzeń, kominek
Copyright @Pinterest
3/6

Kominek

Najlepszy przyjaciel podczas zimowych wieczorów. Nie tylko ogrzeje, ale także sprawi, że nasza sypialnia będzie bardziej przytulna.

4/6
Sypialnia marzeń, oświetlenie
Copyright @Instagram @bedroomdesign
4/6

Oświetlenie

Bardzo ważny element każdego pomieszczenia. Szczególnie w małych pokojach należy zwracać uwagę na to, czy pokój ma dostateczny dostęp do światła dziennego. W innym przypadku pozostaje nam oświetlić pokój na własną rękę. Wybieranie designerskich żyrandoli i lamp może świetnie podkręcić aranżacje całej sypialni!

5/6
Sypialnia marzeń, łożko kingsize
Copyright @Pinterest
5/6

Łóżko King Size

Dla osób, które cenią sobie własną przestrzeń, choć nie tylko. Łóżko o dużych rozmiarach to synonim wygody i luksusu. To idealny sposób, by zagospodarować przestronną sypialnię.

6/6
Sypialnia marzeń, widok
Copyright @Pinterest
6/6

Widok

Czy istnieje coś piękniejszego niż poranek w sypialni z zapierającym dech w piersiach widokiem? Szklane poddasze (do obserwacji gwiazd nocą!), lub po prostu szerokie okna to idealny sposób na nadanie klimatu swojej sypialni.

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha