DESIGN

LEGO stworzyło pierwszy ekologiczny zestaw klocków z… trzciny cukrowej!

Czy to zapowiedź wielkich zmian?

Gabriela Łaskowska 5 października 2018 12:02
ekologiczne lego
Fot. STOCK ADOBE

Chyba każdy z nas budował w dzieciństwie kolorowe zamki z klocków LEGO. Dla większości są one symbolem dzieciństwa. Dlatego pewnie wszystkich zainteresuje to, że firma zapowiedziała ogromne zmiany.

Klocki z trzciny cukrowej?

LEGO w najbliższym czasie stopniowo będzie zmieniać surowiec, z którego produkowane są klocki, na bardziej ekologiczny. Na razie produkowane z niego będą jedynie elementy roślinne. Firma natomiast ogłosiła, że do 2030 roku planuje całkowicie zrezygnować z plastiku.

Pod koniec listopada w sprzedaży pojawi się wyjątkowy zestaw. Z klocków LEGO Creator Expert zbudować będzie można turbinę wiatrową - tak w nawiązaniu do bardziej ekologicznego tworzywa. Ma ona aż metr wysokości i składa się z ponad 800 klocków. Konstrukcję turbiny otaczają „rośliny z roślin”. Liście, krzewy i drzewa w zestawie są wytworzone z plastiku pochodzenia roślinnego, pozyskiwanego z trzciny cukrowej.

LEGO zapowiada więcej zmian

Jest to pierwszy krok LEGO w kierunku ekologii. Ambicje firmy sięgają dużo dalej. Planowana jest całkowita rezygnacja z plastiku w opakowaniach do 2025 roku, a w produktach do 2030. Planem firmy na przyszłość jest skupienie się na materiałach pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych w sposób ekologiczny. 

Tim Brooks, wiceprezes ds. ochrony środowiska w LEGO, skomentował: Dążymy do wywarcia pozytywnego wpływu na środowisko i zaangażowania się w działania na rzecz klimatu. Ta turbina wiatrowa ma być początkiem, celebracją naszych pierwszych kroków w kierunku tych ambicji.

Wszystkich powinna ucieszyć ta informacja. Nie jest tajemnicą, że tak ogromna firma, produkująca plastikowe klocki znane na całym świecie, mocno przyczynia się do zanieczyszczania Ziemi. Zmiana w filozofii marki będzie miała ogromny wpływ na środowisko i świadomość konsumentów.  

ekologiczne lego
Fot. LEGO.COM

ekologiczne lego
Fot. LEGO.COM

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!