Viva.pl

1/16
Pierścionek zaręczynowy Meghan Markle
Copyright @East News
1/16

Zaręczyny gwiazd czy w rodzinie królewskiej to zawsze duże wydarzenie, którym emocjonują się nie tylko sami zakochani i ich rodziny, ale też ludzie na całym świecie. Gdy pierścionek zaręczynowy od księcia Williama otrzymała Kate nikt nie zastanawiał się ile on kosztuje. Wszyscy wiedzieli, że jest wyjątkowy, bo był pierścionkiem zaręczynowym księżnej Diany.

Zaręczyny księcia Harry'ego i Meghan Markle

Teraz oświadczył się młodszy syn księżnej Diany. Jako, że zaręczynowy pierścionek jego matki nosi już kto inny, musiał sprawić, żeby jego narzeczona też czuła się wyróżniona i nosiła na palcu coś co będzie związane z Lady Di. Harry wybrał dwa diamenty z kolekcji mamy i sam zaprojektował do nich oprawę. Meghan Markle była podobno bardzo wzruszona, gdy przyjmowała jego oświadczyny i pierścionek. Wykonany w firmie Cleave and Company wyceniany jest na 50 tysięcy funtów. Tak naprawdę jednak jest bezcenny, jak wszystkie przedmioty związane z Królową Ludzkich Serc.

Zobacz też: Pierwsze zdjęcia księcia Harry’ego i Meghan Markle po ogłoszeniu zaręczyn. Zobacz, jak wygląda pierścionek!

Pierścionki szczęścia nie dają

Ale nie tylko William i Harry wręczyli swoim ukochanym kosztowne pierścionki. Piosenkarz Seal podarował swojej ukochanej żółty brylant oprawiony w złoto. Kosztował go 150 tysięcy dolarów. Małżeństwo piosenkarza i modelki nie przetrwało i nie pomógł nawet ten wyjątkowy pierścionek. Brad Pitt pracował nad pierścionkiem dla Angeliny Jolie trzy lata, ale i w tym przypadku wyjątkowe diamenty nie przyniosły szczęścia. Podobnie zresztą jak Mariah Carey i Nickowi Cannonowi. Choć piosenkarka dostała od ówczesnego ukochanego klejnot wart dwa i pół miliona dolarów ich małżeństwo trwało tylko siedem lat.

Najdroższy zaręczynowy pierścionek

Najdroższy błyszczy na palcu Beyonce. Jay Z obdarował ją pierścionkiem wartym 5 milionów dolarów. Mówi się, że miłości nie można kupić. A może jednak można? Producent muzyczny wyznał niedawno, że zdradzał żonę, choć oboje nadal udają, że są zgodnym i szczęśliwym małżeństwem. Może pomogło pięć milionów dolarów?

Zobaczcie galerię najdroższych pierścionków zaręczynowych!

2/16
Kate Middleton
Copyright @
2/16

Księżna Kate - 136 tys. dolarów - wcześniej 8-karatowy pierścionek należał do księżnej Diany. Składa się z 8 karatowego szafiru, otacza go 14 brylancików w białym złocie. Księżna Diana sama wybrała go z katalogu, spośród pierścionków kolekcji Garrard Jewellers. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by pierścionek brytyjskiej korony nie był zaprojektowany specjalnie na okazję zaręczyn.

Polecamy też: Ranking jakiego nie było! Zobaczcie najdroższe suknie ślubne w historii! To prawdziwe dzieła sztuki!

3/16
Heidi Klum
Copyright @
3/16

Heidi Klum 150 tys. dolarów. Modelka jest właścicielką imponującego pierścionka z 10-karatowym żółtym diamentem, który dostała od swojego drugiego męża, Seala.

 

Polecamy też: 10 najpiękniejszych sukien ślubnych z paryskich pokazów haute couture! Którą wybieracie?

4/16
Angelina Jolie
Copyright @
4/16

Angelina Jolie - 250 tys. dolarów. Dostała go od Brada Pitta, który projekt tworzył z jubilerem przez trzy lata. Pierścionek składa się z bliźniaczych diamentów.

5/16
Eva Longoria
Copyright @
5/16

Eva Longoria 800 tys. dolarów. Pierścionek z diamentem stworzony w jednej z francuskich firm Jeana Dousseta. Ozdabia go dodatkowo szmaragdowa oprawa.

6/16
Camilla Parker Bowles
Copyright @
6/16

Camila Parker-Bowles 1 mln. Pierścionek z diamentem oprawiony w platynę dostała od księcia Karola. Wcześniej należał do jego babci.

7/16
Elizabeth Taylor
Copyright @
7/16

Elizabeth Taylor. Do historii przeszedł pierścionek, który aktorka dostała od Richarda Burtona. Wartość tego niezwykłego pierścionka, z 33-karatowym diamentem (o wadze 13.6 gramów), jest dziś szacowana na 6 milionów dolarów. Burton kupił go w promocyjnej cenie - na aukcji za jedyne… 1 milion 50 tysięcy.

8/16
Jennifer Lopez
Copyright @
8/16

Jennifer Lopez - 1.2 mln dolarów. Piosenkarka była zaręczona 4 razy. Najkosztowniejszy pierścionek dostała od Bena Afflecka w 2002 roku . 6,1-karatowy diament od Harry’ego Winstona jednak nie zapewnił parze szczęścia. Jennifer podobno zwróciła go po rozstaniu w 2004 roku.

9/16
Catherine Zeta Jones
Copyright @Catherine Zeta Jones
9/16

Catherine Zeta-Jones - 2 mln dolarów. 10-karatowy diament, wraz z 28 mniejszymi diamencikami. Jego historia sięga 1920 r.

10/16
Mariah Carey
Copyright @
10/16

Mariah Carey 2.5 mln. pierścionek złożony z kilkudziesięciu różowych brylantów i jednego dużego, 17-karatowego, dostała od Nicka Cannona. Para była małżeństwem od 2008 do 2015 roku.

11/16
Jackie Kennedy
Copyright @
11/16

Jacqueline Kennedy Onassis 2.6 mln dolarów. Ten wspaniały klejnot dostała od miliardera Aristotle’a Onassisa w 1968 roku. Pierścień ma w sobie 40,42-karatowy kamień, znany jako diament Lesotho. Podobno była pierwsza dama rzadko nosiła ten pierścionek, ze względu na jego rozmiar.

12/16
Melania Trump
Copyright @
12/16

Melania Trump 3 miliony. Donald Trump oświadczył się słoweńskiej modelce wręczając jej pierscionek z imponującym 12-karatowym brylantem.

13/16
Kim Kardashian
Copyright @
13/16

Kim Kardashian 4 mln. Od Kanye Westa dostała pierścionek z imponującym niemal nieskazitelnym, 15-karatowym diamentem. Jej poprzedni mąż Kris Humphries wręczył jej klejnot o wadze 20 karatów, który jednak kosztował połowę mniej.

14/16
Grace Kelly
Copyright @
14/16

Grace Kelly 4 miliony dolarów. Pierścionek, który podarował jej książę Monako Rainier miał 10,47-karatowy diament.

15/16
Paris Hilton
Copyright @
15/16

Paris Hilton 4.7 mln dolarów. Pierścionek z 24-karatowym diamentem celebrytka dostała od Parisa Latsisa w 2005 roku. Cztery miesiące później ślub został odwołany. O tym, że Latsis był zaręczony z Paris mało kto już pamięta. Ale o tym pierścionku zapomnieć trudno…

16/16
Beyonce
Copyright @
16/16

Beyoncé Knowles 5 mln dolarów. Od obecnego męża dostała pierścionek z 18-karatowym diamentem osadzonym w platynie.  Jednak na co dzień, nosi duplikat pierścionka za jedyna 5 tys. dolarów. Jay-Z, kupił go u jednej z najpopularniejszych wśród gwiazd projektantek biżuterii, Lorraine Schwartz

 

Polecamy też: Najpiękniejsze suknie ślubne! Mistrzyni gatunku Vera Wang pokazała najnowszą kolekcję

Wideo

4 różne kobiety, miasta, osobowości...

Polecamy

Top