Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Olga Figaszewska 2 kwietnia 2017 14:00
1/10
Co robią kobiety, kiedy nikt nie patrzy?
Copyright @Sally Nixon/@sallustration Instagram
1/10

Zastanawialiście się kiedyś, co robią kobiety, gdy nikt nie patrzy? Amerykańska artystka stworzyła serię ilustracji przestawiających charakterystyczne sytuacje z życia kobiet, które szturmem podbijają Internet.

Polecamy też: Jego montaże są hitem Instagrama. Zobacz w jakim otoczeniu Holender „umieścił” swojego syna

Projekt "365"

W 2015 roku, ilustratorka Sally Nixon, rozpoczęła projekt o nazwie "365". Przez rok, każdego dnia miała rysować jeden obrazek. Utrzymać to postanowienie nie było łatwo. Po pewnym czasie, Sally wyczerpała tematy, które mogłaby przedstawić za pomocą grafiki, dlatego postanowiła poszukać inspiracji we własnym życiu - w jego prostych, rutynowych czynnościach.

Polecamy też: Wielka przyjaźń skrzywdzonego psa i małego dziecka. Ta niezwykła historia na pewno cię wzruszy

Życie prawdziwych kobiet 

Artystka chciała pokazać prawdziwą stronę kobiety, tą przemilczaną, inną od tej wyidealizowanej, którą codziennie obserwujemy na ustawionych zdjęciach na Instagramie, snapchatowych filtrach i we wszystkich innych formach przekazu.  Sally Nixon perfekcyjnie uchwyciła zwykłe czynności takie jak: branie prysznica, jedzenie w łóżku, mycie zębów, przechadzanie się po domu bez spodni czy leniwy wieczór z przyjaciółkami przed telewizorem okraszony pizzą i niezdrowymi przekąskami.

„Nie mają perfekcyjnych ciał czy nienagannych nawyków i to pozwala nam czuć z nimi nić powiązania”, wyjaśniła w jednym z wywiadów. „Sceny, które tworzę wokół nich to codzienne miejsca: łazienka, restauracja, nieposprzątany pokój. Jednak moim zadaniem było wynieść, z pozoru przyziemne czynności, do czegoś specjalnego”, dodała Sally Nixon.

Zobaczcie ilustracje, które już zdążyły podbić Internet!

Zobacz też: Ten fotograf ukazuje niezwykłą więź między dziećmi a ich pupilami. Zobacz galerię zdjęć 

6/10
Co robią kobiety, kiedy nikt nie patrzy?
Copyright @Sally Nixon/@sallustration Instagram
6/10
7/10
Co robią kobiety, kiedy nikt nie patrzy?
Copyright @Sally Nixon/@sallustration Instagram
7/10
TAGI #fotografia

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami nowego numeru są: Paulina Krupińska, Kamila Szczawińska i Karolina Malinowska. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!