ZE ŚWIATA MODY

Dziś urodziny Gianniego Versace, króla mody, który zginął z rąk seryjnego mordercy. Wciąż nie wiadomo dlaczego…

71 lat temu urodził się Gianni Versace, geniusz mody, który odszedł zbyt szybko. Powtarzał „styl to sposób wyrażenia kim jesteś bez konieczności otwierania ust”. A jego styl cechował przepych, nadmiar, bogactwo. Projektant kochał barokowe wzory i zwierzęce cętki. Znakiem jego domu mody stała się głowa Meduzy. Ale w wydaniu Versace ten mitologiczny potwór nie tyle przerażał, co kusił. Projektant uważał bowiem, że jedną z największych mocy, które rządzą nie tylko modą, ale całym światem jest seksapil. Uwielbiał piękne kobiety i to jemu między innymi zawdzięczamy prawdziwy kult top modelek z lat 80. i 90. Jego tragiczna śmierć w 1997 roku była niepowetowaną stratą dla światowej mody.

Polecamy też: Zobaczcie pierwszy oficjalny zwiastun serialu „American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace” z Penelope Cruz i Rickym Martinem!

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magdalena Boczarska o filmowych i niefilmowych rolach życia. Mariola Bojarska-Ferenc z synem Aleksem opowiadają, jak celebrują życie i posiłki. Oszołom, obibok… Tak mówiono o Miśku Koterskim. To się zmieniło, gdy się zakochał i został ojcem.