ZE ŚWIATA MODY

Donatella Versace zdecydowała się sprzedać swój dom mody!

Wiemy, kto kupił kultową markę

Sabina Zięba 26 września 2018 18:30
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Międzynarodowe media obiegła właśnie szokująca informacja! Kultowy dom mody Versace zostanie sprzedany innej marce. Jak podaje agencja Reutera, wartość umowy opiewa na kwotę 2 mld dolarów. Kto skusił się na taki zakup?

Wielka transakcja na rynku mody

Choć obecnie Versace przynosi zyski, jeszcze kilka lat temu nie było tak kolorowo. Od 2014 roku 20-procentowe udziały w firmie miał fundusz Blackstone. Przez jakiś czas jego szefowie byli za wejściem marki na giełdę, ostatecznie jednak nic z tych planów nie wyszło, ponieważ stwierdzili, że wyniki spółki są... zbyt rozczarowujące! Wówczas, jak podaje źródło Reutera: „Stopniowo przekonywano właścicieli Versace, aby przyjrzeli się możliwej sprzedaży. Spółka była prezentowana wielu nabywcom”.

Teraz w ramach nowej umowy, Blackstone całkowicie opuści włoską firmę, a ich udziały przejmie nie kto inny, tylko... Michael Kors! Wciąż pozostanie w niej jednak rodzina Versace, która jest właścicielem reszty domu mody.

W oficjalnym oświadczeniu podano: „Michael Kors Holdings Limited, globalna grupa mody modowej, ogłosiła, że podpisano ostateczne porozumienie w sprawie nabycia wszystkich udziałów włoskiego luksusowego domu mody Gianni Versace o łącznej wartości 1,83 miliarda euro”.

Donatella Versace powiedziała również, że: „Przejęcie było niezbędne dla długofalowego sukcesu Versace” oraz dodała: „Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem do grupy kierowanej przez Johna Idola, którego zawsze podziwiałem jako wizjonera, a także silnego i pełnego pasji lidera”.

Co ciekawe, to już kolejna ekskluzywna marka, którą w ostatnim czasie nabył Michael Kors. W zeszłym roku wzmocnił pozycję w branży poprzez zakup brytyjskiego producenta szpilek Jimmy'ego Choo za 1,2 mld dolarów.  

Donatella Versace

Fot. East News

Michael Kors

Fot. Getty Images

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Anna Mucha w ostrej rozmowie z Piotrem Najsztubem! Zobacz też seksowną sesję aktorki!