Marcin Brzeziński 19 czerwca 2017 07:00
1/4
Księżna Diana ikona stylu w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @East News
1/4

Mija 20 lat od śmierci księżnej Diany. Dlaczego przedszkolanka, która wyszła za księcia, stała się ikoną stylu i do dzisiaj inspiruje miliony? Na to pytanie stara się odpowiedzieć w najnowszej VIVIE! MODZIE Katarzyna Piątkowska. A początki księżnej na polu mody wcale nie były łatwe: „Przed zaręczynami szafa Diany składała się głównie z przestarzałej garderoby, charakterystycznej dla dobrze urodzonych panien. Po ślubie z następcą tronu jej styl stał się bardziej wyrafinowany, choć nadal nieokreślony. Porzuciła bufiaste rękawy i niemal barokowe kreacje na rzecz wąskich i podkreślających doskonałą sylwetkę kostiumów (na dzień) i sukni (na wieczór). Nosiła niewielkie obcasy i mocno polakierowaną fryzurę”.

Polecamy też: W najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA zaglądamy do garderoby Margaret! Co kryje jej szafa?
 

Żeby tylko przestali gadać!

Potem księżna zaczęła pozwalać sobie na jeszcze więcej. „Na wieczorne wyjścia i gale też wybierała kolorowe kreacje, bogato zdobione, czasem aż ekstrawaganckie. Może dlatego, że gdy na pierwsze oficjalne spotkanie w City of London włożyła czarną suknię z odsłoniętymi ramionami i plecami, i kuszącym dekoltem, książę ją skrytykował. Uważał, że czarny kolor nie jest odpowiedni dla młodej dziewczyny i że ludzie ubierają się tak tylko na pogrzeby. Księżna Grace powiedziała jej: „Nie martw się, potem będzie znacznie gorzej”. Diana wzięła sobie do serca to, co usłyszała od obojga. Po latach wyznała: „Choćbym nie wiem, jak się starała, albo będą mi zarzucać, że za dużo wydaję na stroje, albo że ciżgle chodzę w tym samym. Najlepiej by było, gdyby przestali o tym gadać”. Ale nie przestali”.
Jak potoczył się dalej burzliwy związek księżnej Diany z… modą przeczytacie tylko w najnowszej VIVIE! MODZIE! Już w kioskach!

Okładkową sesję z Julią Banaś stylizowała dyrektor kreatywna VIVY! MODY! Agnieszka Ścibior.

Polecamy też: Za zawartość jej garderoby można kupić… niejeden dom! Zobaczcie ubrania i dodatki Sary Boruc!

2/4
Księżna Diana ikona stylu w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @Materiały prasowe
2/4

Kapelusze kochała wielką miłością. Nosiła je nie tylko przy oficjalnych okazjach. Dzięki niej fantazyjne nakrycia głowy pokochały też Brytyjki.

3/4
Księżna Diana ikona stylu w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @Getty Images
3/4

Podczas pierwszej oficjalnej wizyty księżna usłyszała: „Jesteś magiczna". Niestety, nie od męża. W trakcie trwania ich małżeństwa styl Diany podporządkowany był etykiecie dworskiej.

4/4
Księżna Diana ikona stylu w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @Getty Images
4/4

Na bankiet w Pałacu Elizejskim księżna Diana włożyła suknię od Victora Edelsteina. Jej większość kreacji i ta trafiła później na aukcję i została sprzedana za 55 tysięcy funtów.

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!