VIVA! Tylko u nas

Co wydarzyło się na pokazach Diora i Chanel? Zdradza TYLKO NAM dyrektor kreatywna VIVY! MODY, Agnieszka Ścibior!

Marcin Brzeziński 9 września 2017 15:00
Dyrektor kreatywna VIVY! MODY, Agnieszka Ścibior na pokazach w Paryżu
Fot. East News

Dyrektor kreatywna VIVY! MODY, Agnieszka Ścibior jest stałym gościem pokazów Tygodnia Mody w Paryżu. A tak w najnowszym numerze magazynu opisuje jedno z najbardziej spektakularnych paryskich wydarzeń, jakim był bez wątpienia pokaz Chanel: „Cztery razy w roku Karl Lagerfeld zmienia Grand Palais w zaskakującą przestrzeń. Tym razem pod szklanym dachem muzeum stanęła wieża Eiffla. 45-metrowa replika wyglądała tak realistycznie, że Katy Perry, która przyleciała ze Stanów specjalnie na pokaz Chanel, nie była pewna, czy nie przeniesiono tu przypadkiem prawdziwej wieży, by uczcić Mistrza. A była ku temu okazja.
Po pokazie widownię poproszono o pozostanie na miejscach i burmistrz Paryża, pani Anne Hidalgo, odznaczyła projektanta medalem Grand Vermeil de la Ville. W czasie wzruszającego przemówienia powiedziała, że „choć talent i wyobraźnia Karla mają światowy wymiar, to dzięki niemu Paryż staje się piękniejszym i bardziej twórczym miejscem”. Mistrz urodzony w Niemczech nie widzi siebie jako Francuza, choć Paryż nazywa swoim domem już od siedmiu dekad. Nie ma chyba lepszego miejsca na przyjęcie takiej nagrody niż właśnie w cieniu wieży Eiffla”.


A co wydarzyło się na pokazach Diora i Jean Paul Gaultier? Przeczytajcie paryski raport Agnieszki Ścibior w najnowszej VIVIE! MODZIE. Już w kioskach!

Dyrektor kreatywna VIVY! MODY, Agnieszka Ścibior na pokazach w Paryżu
Fot. East News, Piotr Stokłosa

Agnieszka Ścibior w drodze na otwarcie wystawy retrospektywnej Diora. Zdjęcie z wystawy z okazji 70. rocznicy powstania domu mody Christian Dior w paryskim Musée des arts décoratifs.

Polecamy też: W Paryżu została otwarta wystawa z okazji 70-lecia domu mody Christian Dior! Jest… fenomenalna!

Nowy numer magazynu VIVA! MODA! z Kasią Struss na okładce
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Okładkową sesję z Kasią Struss stylizowała dyrektor kreatywna VIVY! MODY! Agnieszka Ścibior.

Polecamy też: W najnowszej VIVIE! MODZIE Agnieszka Ścibior relacjonuje najlepsze pokazy z paryskiego Tygodnia Mody

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Małgorzata i Radosław Majdanowie o tym, czego nauczyli się o sobie dzięki podróżom! Zobacz ich niezwykłe zdjęcia z Izraela!