ZE ŚWIATA MODY

Dziś urodziny Grace Kelly! Co sprawiło, że wciąż jest jedną z najsłynniejszych ikon stylu w historii? EKSKLUZYWNE VIDEO!

Marcin Brzeziński 12 listopada 2017 12:00

12 listopada 1929 roku w Filadelfii przyszła na świat Grace Kelly. W 1951 roku nakręciła swój pierwszy film „Czternaście godzin”. Jej eteryczna uroda i nienaganny styl od zawsze robiły wrażenie nie tylko na srebrnym ekranie. W 1955 na Festiwalu w Cannes jej urokowi uległ również książę Monako, Rainier. 18 kwietnia 1956 roku Grace Kelly wyszła za niego zostając księżną Monako, księżną Valentinois i markizą Baux. Projektant Oscar de la Renta powie później: „W dniu ślubu Grace Kelly nadała nowe znaczenie słowu ikona. Cały jej wygląd, od królewskiego welonu po kobiece koronkowe detale i suknię, uczynił z niej oblubienicę ponadczasową”. A historyczka mody Bronwyn Cosgrave wyjaśnia: „Ona zawsze rozumiała, że bycie stylową to część jej pracy. Zarówno jako aktorki, jak i księżnej Monako”. Poznajcie sekrety stylu kobiety, którą Karl Lagerfeld nazwał „najpiękniejsza blondynką XX wieku”. Zapraszamy na film!

Polecamy też: Tak wygląda 19-letnia wnuczka Grace Kelly! Podobna do ikony kina?


 

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Małgorzata i Radosław Majdanowie o tym, czego nauczyli się o sobie dzięki podróżom! Zobacz ich niezwykłe zdjęcia z Izraela!