ZE ŚWIATA MODY

Ten powracający trend znów zachwyca w obecnym sezonie! Zobaczcie, jak gwiazdy noszą grochy!

Sabina Zięba 15 grudnia 2017 17:00
Fot. East News, Getty Images

Grochy to ponadczasowy wzór, który na dobre zadomowił się w modzie i co sezon pojawia się w kolekcjach największych projektantów. Choć ma długą historię, to ubrania na masową skalę zaczęto nim zdobić dopiero pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, swoją nazwę zawdzięcza tańcu - w 1855 roku określono go angielską terminologią „polka dots” na cześć popularnej wówczas polki. Motyw ten kojarzy się głównie ze swingującym Londynem lat 60. Zawsze dodawał dziewczęcości, odmładzał i zwracał uwagę. Ponadto „oszukuje” wzrok i optycznie wysmukla sylwetkę.

Fot. East News, Getty Images, Instagram

Małgorzata Socha, Cate Blanchett oraz Karlie Kloss w najnowszych kreacjach z motywem grochów.

Polecamy też: Teraz wszystkie gwiazdy noszą futra! Wiecie, jakie są najmodniejsze w tym sezonie?

W tym sezonie po raz kolejny grochy powróciły w wielkim stylu! Jednak teraz nie jest ważne, czy są one drobne i czarne, jak u Małgorzaty Sochy czy Anity Sokołowskiej, białe na ciemnym tle, jak u Jessiki Simpson oraz Natalii Siwiec czy kolorowe jak u Cate Blanchett i Olivii Wilde. Każde są trendy! Sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i na ważne okazje, również zestawione z monochromatycznymi elementami lub neonowymi kolorami. Masz już je w swojej szafie?

TAGI #trendy

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Małgorzata i Radosław Majdanowie o tym, czego nauczyli się o sobie dzięki podróżom! Zobacz ich niezwykłe zdjęcia z Izraela!