Viva.pl

ZE ŚWIATA MODY

Jakie buty sportowe będziemy nosić wiosną i latem 2018?

A które trzeba schować do szafy?

Marcin Brzeziński 10 lutego 2018

Jakie buty sportowe będą modne wiosną i latem 2018? Przedstawiamy najgorętsze trendy w świecie sneakersów! W tym sezonie buty sportowe raczej nie będą nadawały się do biegania czy na siłownię. Projektanci postawili bowiem zdecydowanie na ich efektowność, a nie funkcjonalność.

Najmodniejsze buty sportowe na wiosnę 2018

Pożądane będą modele masywne o dziwnych, przerysowanych kształtach. Najlepszym przykładem są tu buty z kolekcji Louis Vuitton czy Celine. Z pewnością przykuwają uwagę, ale trudno powiedzieć, żeby były wyjątkowo zgrabne. Jeszcze dalej poszła marka Loewe. Ich sztandarowe sneakersy na wiosnę i lato 2018 mają zadarty do góry pokaźnych rozmiarów nosek. Przypominają więc bardziej obuwie Aladyna niż zwyczajne buty do biegania. A jeśli chodzi o zdobienia… tu nie ma żadnych ograniczeń. A nawet można powiedzieć, im dziwniej, tym lepiej. Vivienne Westwood przypięła do swoich sneakersów bukieciki kwiatów, Junya Watanabe ponabijał je ostrymi ćwiekami, a w kolekcji Valentino sportowe buto-skarpetki zdobią romantyczne aplikacje z koralików.

Jakie buty sportowe trzeba odłożyć do szafy?

Nie masz ochoty na takie szaleństwa? Nie wszystko stracone! W sezonie wiosna-lato 2018 wciąż modne będą klasyczne, białe buty sportowe. I to bez żadnych ozdób! Takie właśnie wiedzieliśmy na pokazie otoczonej uwielbieniem marki Off-White. Niestety tak dobrej wiadomości nie mamy dla zwolenników sneakersów czarnych lub utrzymanych w ostrych, neonowych barwach. W tym sezonie najwyraźniej nie zyskały one uznania światowych projektantów. Można więc je na czas jakiś po prostu odłożyć do szafy lub… zupełnie nie przejmować się dyktatem świat mody. Chcecie obejrzeć z bliska najmodniejsze buty sportowe na wiosnę i lato 2018?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Jaki jest sekret stylu Brigitte Macron?

Top