Moda na welur po raz kolejny powraca w wielkim stylu! Jak go nosić?

Fot. East News

Welur, zwany również aksamitem bądź welwetem, jest bardzo charakterystycznym bawełnianym materiałem, który ma puszystą okrywę włosową. Co ciekawe, technika jego wytwarzania pochodzi z Indii i w Europie stosuje się ją od XII wieku. Początkowo używano go do produkcji szat liturgicznych i sukni oraz kostiumów, ale już w średniowieczu wytwarzano z niego także m. in. zasłony, pokrycia mebli i kapy...

Fot. East News

Katarzyna Sokołowska, Nicole Kidman i Karolina Gilon w aksamitnych stylizacjach.

Polecamy też: Te kurtki są najmodniejsze w tym sezonie! Zobaczcie, jak noszą je gwiazdy!

Materiał ten cieszył się wielką popularnością w latach 90. Każdy z nas miał wówczas dresy, koszulę bądź bluzę z tego tworzywa. Potem welur został zapomniany, ale teraz znów powraca w wielkim stylu! Pierwszym zaskoczeniem był moment, gdy równo rok temu gwiazdy ubrane od stóp do głów w tę tkaninę zaczęły pojawiać się na czerwonych dywanach. Minął kolejny sezon i takie stylizacje znów są hitem! A jak go nosić?
 

POLECAMY: Jakie trendy będą modne w tym sezonie? Zobaczcie kulisy sesji zdjęciowej z najnowszej VIVY! MODY!

Źródło: Marcin Ziółko

Jak nosić aksamit?

Choć welur jest postrzegany jako materiał bardzo elegancki, nadaje się również na co dzień - nie tylko na wielkie wieczorne wyjścia. Należy jednak pamiętać, że jeżeli nie decydujemy się na aksamitny total look, musimy połączyć go z rzeczami z lekkich tkanin, by całość udało się w jakiś sposób zrównoważyć. Najlepiej unikać również welwetowych elementów garderoby z aplikacjami, naszywkami czy innymi ozdobami - nasza stylizacja może wyglądać wówczas na przerysowaną. Choć najmodniejsze są welurowe garnitury, to nawet jeden element stylizacji z tej tkaniny może sprawić, że będziemy wyróżniać się w tłumie. Zainspirujcie się outfitami gwiazd!
 

Lubisz nosić ubrania z weluru?

Tworzone przez

 

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

VIVA! NA INSTAGRAMIE