ZE ŚWIATA MODY

Być jak księżna Diana. Francuski Vogue w wyjątkowy sposób uczcił Królową Ludzkich Serc

Być jak księżna Diana, czyli sesja dla Vogue Paris

Gabriela Czernecka 10 kwietnia 2018 17:30

W tak wyjątkowy sposób redakcja francuskiego Vogue’a postanowiła uczcić pamięć o księżnej Dianie. O tej sesji zdjęciowej mówią dziś wszyscy! Nie bez powodu. Redakcja Vogue Paris postanowiła uhonorować księżną Dianę i stworzyła wyjątkową sesję zdjęciową inspirowaną stylem księżnej. 

Styl księżnej Diany: skromna wytworność

Styl księżnej Diany niejednokrotnie był komentowany przez media na całym świecie. Nic w tym dziwnego, gdyż „Królowa Ludzkich Serc” dokładnie wiedziała, że za pomocą swoich stylizacji można pokazać swoją wewnętrzną siłę.

Tak było choćby w przypadku nazywanej dziś „sukienką zemsty” czarnej kreacji od Christiny Stambolian. W czarnej, obcisłej kreacji przed kolano z dekoltem naprawdę sporych rozmiarów, księżna Diana pojawiła się dzień po oficjalnym potwierdzeniu przez Karola romansu z Camillą. Nikt wtedy nie pisał o czynie Karola, za to wszyscy skupili się na zjawiskowym wyglądzie księżnej Diany. 

Matka księcia Williama i księcia Harry'ego z dnia na dzień stała się ikoną stylu i symbolem skromnej wytworności. Nosiła ubrania od największych projektantów, w tym Gianniego Versace czy Catherine Walker. Do perfekcji udało się jej obchodzić obowiązującą na dworze etykietę. Nie bała się eksperymentować z modą. Niepowtarzalny styl księżnej Diany postanowił uczcić francuski Vogue. 

Być jak księżna Diana: Vogue Paris 

W najnowszym wydaniu paryskiego pisma znajdziemy sesję zdjęciową z udziałem modelki, Edie Campbell, która na fotografiach zrobionych przez Alasdaira McLellana wygląda jak wierna kopia księżnej Diany! Edie wcieliła się w księżną i na zdjęciach pozuje wystylizowana na lata, w których Diana była prawdziwą ikoną. 

Co ciekawe, w sesji zdjęciowej znajdziemy także polski akcent! Stylizacje modelki à la księżna Diana przygotowała Polka, Aleksandra Woroniecka, która jest szefową działu mody Vogue Paris. W bardzo subtelny, delikatny, ale i współczesny sposób zaprezentowała najważniejsze cechy stylu Diany - delikatność, romantyczność, ale i niesforność. Całą wyjątkową sesję zdjęciową znajdziecie w naszej galerii.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą nowego numeru jest Weronika Rosati. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!