Viva.pl

1/8
Ślubna suknia księżnej Kate-MAIN TOPIC
Copyright @East News
1/8

Nie tak dawno zdradzaliśmy wam sekrety, jakie skrywała suknia ślubna księżnej Diany. Ale ślubna kreacja księżnej Cambridge Kate również ma swoje tajemnice. Kreacja zaprojektowana przez Sarah Burton dla domu mody Alexander McQueen wciąż jest jedną z najczęściej… kopiowanych sukien ślubnych. Podróbki kosztują od 200 dolarów wzwyż, podczas gdy oryginał wart był podobno… ponad 400 tysięcy dolarów! Co jeszcze warto wiedzieć o tej oszałamiającej kreacji księżnej Kate, którą zobaczyliśmy w Opactwie Westminsterskim 29 kwietnia 2011 roku? Zapraszamy do naszej galerii z 7 tajemnicami ślubnej stylizacji księżnej Cambridge!

Polecamy też: Perfumy, które miały na sobie Kate, Diana i Królowa Elżbieta podczas królewskich ślubów - wiemy, gdzie je kupić!

2/8
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
2/8

1. Cudowne poduszeczki
Aby podkreślić figurę księżnej Kate i wydobyć urodę wiktoriańskiego gorsetu suknia miała wszyte w okolicach bioder małe poduszeczki. Za ich sprawą talia księżnej wydawała się węższa.

Polecamy też: Księżna Kate znowu zostanie mamą! Przypominamy jej 10 najlepszych stylizacji w ciąży!

3/8
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
3/8

2. Ślubną tiarę pożyczyła Kate królowa
Jak wiadomo panna młoda powinna w dzień ślubu mieć na sobie „coś pożyczonego”. Tym czymś była tiara marki Cartier, którą królowa Elżbieta II otrzymała na 18. urodziny od swego ojca króla Jerzego VI. Tiarę zdobi aż tysiąc brylancików i naszym zdaniem - całkiem nieźle sprawdziła się w swojej roli.

Polecamy też: Jaki rodzinny sekret skrywa prezent podarowany księżnej Kate przez jej siostrę Pippę Middleton?

4/8
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
4/8

3. Ukryte piękno
Gdy druhna, którą była Pippa Middleton podniosła tren panny młodej okazało się się, że suknia skrywa pod spodem warstwy koronki i tiulu, które nadawały jej kształt. Jeszcze raz potwierdza się, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…

Polecamy też: Siostra księżnej Kate spodziewa się pierwszego dziecka! Znamy jego płeć

5/8
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
5/8

4. Suknia była… dwukolorowa
Co rzadko spotykane, suknia projektu Sarah Burton łączyła jedwabną satynę w kolorach białym i kości słoniowej. Tak jak kreacja księżnej Diany miała też przyszytą w talii maleńką niebieską kokardkę… Bo na angielskim ślubie trzeba mieć coś starego, nowego, pożyczonego i niebieskiego!

Polecamy też: Najzgrabniejsze nogi na brytyjskim dworze…? Zdradzamy sekret księżnej Kate!

6/8
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
6/8

5. Kolczyki były prezentem od rodziców
Brylantowe kolczyki marki Robinson Pelham były prezentem od rodziców księżnej Kate, Carole i Michaela. Można było zauważyć, że zdobi je motyw dębowych liści i żołędzi.

Polecamy też: Melania Trump ociepla wizerunek i chce być jak… księżna Kate?!

7/8
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @East News
7/8

6. Tren miał 3 metry
Tren sukni księżnej Kate miał zaledwie 3 metry długości. Piszemy „zaledwie”, bo jak wiadomo tren księżnej Diany miał metrów aż 8!

Polecamy też: Zdobiło ją 10 tysięcy pereł, a tren miał prawie 8 metrów długości! Zdradzamy 7 rzeczy, których nie wiecie o ślubnej sukni księżnej Diany!

8/8
Ślubna suknia księżnej Kate
Copyright @Pinterest
8/8

7. Niewidoczne buty
Butów księżnej Kate nie zobaczyliśmy, bo suknia zakrywała je całkowicie. Ale one również były dziełem domu mody Alexander McQueen. Zdobiła je koronka z Royal School of Needlework, a obcasy pokrywała jedwabna satyna w kolorze kości słoniowej.

Polecamy też: Dziś skończyłby 48 lat… Polecam fascynującą biografię zmarłego projektanta Alexandra McQueena

Wideo

Przyjaźń, która inspiruje do tworzenia

Polecamy

Top