VIVA! Tylko u nas

KULISY kultowych wideoklipów: „Freedom” George'a Michaela. Cindy Crawford: „Nie miałam pojęcia, że będę leżała naga w wannie”

Agata Zych 22 stycznia 2018 07:30
George Michael "Freedom"
Fot. Instagram

Tego klipu się nie zapomina, to obraz który nigdy się nie starzeje. Klasyczne piękności, top modelki w wideoklipie George'a Michaela, to już kultowy obraz. Po latach można obejrzeć kulisy tego teledysku i zobaczyć zjawiskowe modelki w naprawdę interesujących okolicznościach planu zdjęciowego.

Przeczytaj również: Zdjęcia z młodości George'a Michaela. Takim będziemy go pamiętać

Kiedy powstał klip „Freedom” George'a Michaela?

Zdjęcia do wideoklipu kręcono w 1990 roku, czyli prawie 28 lat temu. 26 lat po premierze „Freedom” odkryto 23 km nieobrobionych nagrań z planu teledysku, w którym wystąpiły znane top modelki lat 90-tych w tym oczywiście: Cindy, Linda, Naomi, Christy i Tatjana. W sieci pojawił się montaż najlepszych scenek backstage, podczas których możemy obserwować modelki i samego wokalistę podczas pracy nad materiałem. Na jednym z ujęć widać, jak George Michel daje wskazówki Lindzie, wymieniają poglądy. To zupełnie nowe życie tego kultowego obrazu, widzimy jak Linda świetnie się bawi i przewraca się w oversize'owym golfie. Można podziwiać spontaniczne, naturalne wybuchy śmiechu. Seksowna Cindy w wannie i młodziutka Naomi, która tańczy z słuchawkami. 23 km nieobrobionych nagrań to brzmi super, do sieci nie trafił cały materiał, ale to co możemy obejrzeć jest ciekawą podróżą do przeszłości.

Warto zobaczyć: Rewolucjonista i muzyczny kameleon. Dziś druga rocznica śmierci Davida Bowiego EKSKLUZYWNE VIDEO

Kto wyreżyserował klip „Freedom” George'a Michaela?

Klip został wyreżyserowany przez bardzo znanego wówczas animatora i reżysera. David Fincher, bo o nim właśnie mowa współpracował w latach 90-tych również z Madonną, był odpowiedzialny za kultowe wideoklipy „Królowej popu” (m.in.: „Vogue”, „Express Yourself”). W wideoklipie George'a Micheala wzięły udział najsłynniejsze wówczas modelki: Naomi Campbell, Christy Turlington, Linda Evangelista, Cindy Crawford i Tatjana Patitz. Klip zdobył popularność w 1990 roku i jego fenomen sięga współczesnych czasów i nowego pokolenia. A jak topowe modelki lat 90. opowiedziały, co wspominają najlepiej z czasów zdjęć wideoklipu George'a?

Naomi Cambell tak napisała na swoim Instagramie:

Przyjechałam na pierwszy dzień planu zdjęciowego. To był naprawdę szalony czas! Teledysk kręcony był podczas tygodnia pokazów mody, więc przyleciałam prosto z Paryża. Zrobiłam 4 lub 5 pokazów przed planem zdjęciowym. Jednak pojechałam rannym pociągiem do Londynu na plan klipu. Było cudownie! Kocham George'a Michaela oraz kocham wszystkie dziewczyny, które uczestniczyły w tym teledysku. Uważam, że reżyser teledysku David Fincher jest świetnym filmowcem.

Cindy Crawford również wspomina plan zdjęciowy w mediach społecznościowych:

Pamiętam dokładnie jak to się zaczęło. Dostałam walkmana, żeby nauczyć się słów na plan zdjęciowy. Dopiero jak dojechałam na miejsce, dowiedziałam się że moja pierwsza scena będzie w wannie.

Linda Evangelista powiedziała, że po 20 latach ludzie nadal zaczepiają ją na ulicy i pytają, czy grała w wideoklipie „Freedom” George'a Michaela.

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Jak wyglądają przygotowania do sesji?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!