Marcin Brzeziński 11 października 2017 18:30
1/11
Gwiazdy w kreacjach vintage
Copyright @East News
1/11

Amal Clooney pojawiła się ostatnio w Los Angeles na imprezie, którą współorganizował jej… ulubiony butik z kreacjami vintage William-Vintage. I co nie trudno przewidzieć, miała na sobie sukienkę z dosyć długą przeszłością. Jej złota kreacja Versace pochodziła bowiem z lat 80. Amal Clooney nie wyglądała jednak przesadnie retro, bo podobne suknie parę tygodni temu na pokazie najnowszej kolekcji włoskiego domu mody zaprezentowały Carla Bruni, Cindy Crawford, Naomi Campbell, Helena Christensen i Claudia Schiffer. Jak widać moda więc… kołem się toczy!
Amal Clooney znana jest zresztą od dawna upodobania do kreacji vintage. Przypomnijmy na przykład, że na premierze komedii „Ave Cezar!” na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2016 roku żona słynnego aktora pojawiła się w sukni domu mody Yves Saint Laurent sprzed ponad… 30 lat. Pochodziła z roku 1981, a za jej projekt odpowiadał sam żyjący wtedy jeszcze wielki mistrz światowej mody.

Amal Clooney w złotej kreacji vintage Versace i Yves Saint Laurent z 1981 roku.

Polecamy też: Amal Clooney zachwyciła na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wybierzcie z nami jej najlepszą kreację z czerwonego dywanu!

Kto wymyślił trend vintage?

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że modę na suknie vintage zapoczątkowała… Julia Roberts. A było to na uroczystości rozdania Oscarów w 2000 roku. Wtedy to równie gorące oklaski, co jej nagrodzona kreacja w filmie „Erin Brockovich” wzbudziła suknia aktorki. Była to czarna kreacja z czarnym trenem ozdobiona skromnym białym paskiem, a pochodząca z kolekcji domu mody Valentino. Nie aktualnej, ale z 1982 roku! Julia Roberts złamała w ten sposób obowiązującą na Oscarach zasadę, która mówiła, że można pokazać się na tej uroczystości wyłącznie w nowej, uszytej na zamówienie sukni. I to takiej, której nikt jeszcze wcześniej nie widział! Śmiały ruch aktorki sprawił, że moda vintage niepodziewanie zyskała seksapil. Zaś Valentino uznał, że to rozdanie Oscarów było jednym z najważniejszych momentów w jego błyskotliwej, zawodowej karierze. W naszej galerii znajdziecie inne gwiazdy, które pokochały kreacje vintage. A wam, jak się podoba ten trend?

Julia Roberts vintage suknia Valentino na uroczystości rozdania Oscarów w 2000 roku.

Polecamy też: 30 lat kariery w 9-minutowym wideo. Julia Roberts podsumowała swoje najważniejsze role i pokazała, jak duży ma do siebie dystans!

2/11
Kim kardashian w kreacji vintage
Copyright @East News
2/11
3/11
Sarah Jessica Parker w kreacji vintage
Copyright @East News
3/11
4/11
Naomi Campbell w vintage sukni Pierre Cardin
Copyright @Pinterest
4/11

Naomi Campbell w sukni vintage domu mody Pierre Cardin na imprezie Gala Spa Awards 2016 w Baden-Baden.

Polecamy też: Crawford, Schiffer, Campbell, Christensen, Bruni... Modelki lat 90-tych znów spotkały się na jednym wybiegu!

5/11
Natalie Portman vintage sukni Dior na Oscarach 2012
Copyright @East News
5/11
6/11
Meryl Streep w kreacji vintage
Copyright @East News
6/11
7/11
Penélope Cruz w kreacji vintage
Copyright @East News
7/11
8/11
Mary Kate Olson w czerwonej sukni do ziemi na czerwony dywanie
Copyright @East News
8/11
9/11
renee zellweger w kreacji vintage
Copyright @ons.pl
9/11

Renee Zellweger  w kreacji vintage domu mody Jean Dessès na Vanity Fair Party po Oscarach w 2001 roku.

Polecamy też: Bridget Jones kończy 47 lat! Tak zmieniła się Renée Zellweger, nazywana królową botoksu

11/11
Reese Witherspoon w jasnej błyszczącej sukni do ziemi
Copyright @East News
11/11

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Krystyna Janda opowiada o tym, jak nie poddać się losowi i robić to, co się kocha